Posted in Móda

Zimní péče o pleť

Zimní péče o pleť Zveřejněno 17. 12. 2019

Krásná pleť je tématem číslo jedna většiny ženských magazínů, blogů a i samotných kosmetických firem. Všechny chceme mít dokonalou pleť bez akné a bez vrásek. Věděly jste ale, že péče o pleť by se měla měnit i podle ročního období? Potřebuje totiž jinou péči v létě a jinou v zimě. Vypsali jsme ty nejdůležitější body, které byste za chladného počasí měli dodržovat.

Alfa & Omega: Hydratace

Když je venku zima, tělo chráníte oblečením, ale kůže na obličeji si s počasím musí poradit sama. Je vystavena dešti, mrazu, sněhu a větru, což je pro ni hodně náročné. Nevěřte mýtu, že voda z krému v kůži zamrzá a pořiďte si krém s vysokým obsahem hydratačních složek. Ideální na výživu a hydrataci pleti je krém Total Moisture od Benefit Cosmetics.

Uškodím pleti peelingem?

Peeling je velice oblíbené kosmetická procedura, se kterou to ale  není vhodné v zimě přehánět. Pokud totiž peeling není dostatečně jemný, zbavuje kůži ochranných bariér a ta je poté mnohem zranitelnější. Pokud ale na peeling nechcete zapomínat ani v zimě, volte tu nejjemnější variantu. Skvělým řešením je peeling Smooth it off, který je jemný, vhodný právě přímo na pleť a navíc hydratuje.

I v zimě sluníčko pálí

Mnoho lidí v zimě zapomíná, že slunce v zimě je skoro stejně tak ostré jako to letní. A proto byste nikdy neměli zapomínat na ochranný faktor a tuto péči podceňovat. Nejen na horách, ale také ve městě. Je jasné, že není možné se každý den mazat opalovacími krémy, proto existují krémy s SPF faktorem, které pleť ochrání. Krém Triple performance s SPF 15 je toho důkazem. Pokožku zklidňuje, hydratuje a chrání před UV zářením.

Životní styl

Kosmetika není všemocná a je nutné jí pomoci s tím správným životním stylem. Hydratace dělá zázraky a proto nezapomínejte ani na dostatečný pitný režim. V zimě lidé nemají takovou žízeň a potřebu pít jako v létě a o to je hydratace potřebnější. Vyberte ty správné kosmetické produkty, starejte se o svoje tělo i zevnitř a budete za královnu s dokonalou pletí.