Posted in Nezařazené

Zima ještě nekončí a vaše vlasy to dobře vědí

Zima ještě nekončí a vaše vlasy to dobře vědí Zveřejněno 21. 2. 2017

Stejně jako v létě, vyžadují vlasy v mrazivém počasí více hydratace. „Prameny jsou pak lépe vyživené a odolnější“, vysvětluje kadeřnice. V opačném případě mají totiž tendence k lámavosti, vysušení a krepatění. Skvělým řešením, jak těmto tendencím zabráníte, je použití nejrůznějších olejíčků a silnějších masek. V chladném období kadeře navíc hodně elektrizují. Klára to odůvodňuje zimou a huňatými šálami. „Někdy stačí prameny pročísnout suchýma rukama, ale jinak je na to ideální sprej Fluidaliste z řady Discipline od Kérastase,“ prozrazuje dále své tipy Klára Vítová.

1d11850b2e10658a2fe5cda185c21cdf

Zimou koneckonců trpí i pokožka hlavy, na kterou se často zapomíná. „Většinou se začne projevovat citlivěji a také se na ní mohou objevit lupy,“ varuje kadeřnice. Zároveň doporučuje se soustředit především na zvýšenou citlivost a používat po určitou dobu šampon nebo masku, která senzitivní pokožce uleví. V každém případě je obecně dobré vlasy před mrazem chránit, schovávat, popřípadě stahovat, aby při přechodech z tepla do zimy a opačně, nepraskaly.

3643fc28cb0c737da15827cf9758e8c6

Z účesů je pro toto období podle Kláry nevhodnější culík nebo zapletený cop. Zkrátka nějak sepnutá hříva, která by se v délkách necuchala. „Vytvořte si na celý den ze všech vlasů twisty nebo copánky, které na večer rozpustíte a získáte tím přirozené vlny,“ radí kadeřnice Klára. Na objemu si přidáte s pomocí VIP spreje od Kérastase nebo suchého šamponu, eventuálně vytupírováním temene. „Copánky můžete přežehlit, čímž po jejich rozpuštění docílíte messy vln,“ zamýšlí se ještě Klára.

22382b1d71319be5059c2f239ccd454c

Pokud nemáte po celodenní lyžovačce čas na umytí vlasů a chystáte se jít na večeři, pak si vlasy profoukejte fénem a přestříkejte tužidlem Constructor od L´Oreál Professionnel, které účes přetvaruje. Nabízí se ještě další možnosti stylování. „Prameny okolo obličeje navlňte kulmou nebo žehličkou a zadní délky stáhněte do nízkého drdolu,“ vyjmenovává kreativní ředitelka Klára a přidává ještě jeden tip na účes – poloviční topknot, kdy vlasy na temeni stáhnete do „bobku“ a zbytek necháte rozpuštěný.

28e8604502135fea6cb908e773216cb2

Nosíte nejraději striktně rovné kadeře? Pod čepici nebo helmu nemůžete zvolit ideálnější styling. Pamatujte jen, že z žehličky vydrží rovné vlasy déle, než z foukané. Navíc, budete-li mít prameny vytvarované s pomocí přípravku L´Incroyable Blowdry, stačí je tepelně upravit a narovnání se reaktivuje. Zkrátka a jednoduše si do kufru na hory přibalte olejíček a sprej proti krepatění, termální ochranu při tepelných úpravách, sprej pro objem vlasů od kořínků a i na horách můžete vypadat skvěle.

b0c0a477a8034f0ff9592a21764cc4f5

Foto: Profimedia.cz; Pinterest.com