Posted in Nezařazené

Zásnubní prsteny NIESSING: Symbol lásky a moderního designu

Zásnubní prsteny NIESSING: Symbol lásky a moderního designu Zveřejněno 18. 2. 2016

Každý prsten je kován tak, aby spojoval krásu s nejvyšší kvalitou a komfortem nošení. NIESSING symbolizuje vášeň pro zlato, platinu a diamanty, objevování neobvyklých až avantgardních tvůrčích postupů a úctu k tradici. Všechny šperky jsou vyráběny ručně. Symbolem značky NIESSING je od svého vzniku v roce 1873 srdce protnuté šípem, které je vtisknuto všem šperkům opouštějícím kreativní dílny NIESSING v severoněmeckém Vredenu. Tento znak vyjadřuje hodnotu, cit a moderní šperkařský přístup.

eee

Limitovaná edice Niessing Ring® Tapered Rosewood

Ikonický šperk značky Niessing, Tension Ring neboli prsten s napětím, je nejnověji ztvárněn v limitované edici růžového zlata a vzácných skořicově zbarvených přírodních diamantů. Nový prsten se jménem Niessing Ring® Tapered Rosewood je plný harmonie spolu s překvapením. Jedinečným způsobem kombinuje přírodně zbarvený diamant ve skořicové barvě a růžové zlato v tónech růžového dřeva, které společně vytvářejí dokonalou symbiózu. Jejich krása se naplno rozvine na vaší ruce. Prsten má oválný tvar, který se ve spodní části zužuje a na vrcholu jemně rozšiřuje. Model Niessing Ring® Tapered Rosewood tvoří exkluzivní limitovanou edici, jelikož skořicové diamanty patří k vzácným drahým kamenům a jejich množství je omezeno. Niessing Ring® Tapered Rosewood – 18kt růžové zlato, s briliantem 1 ct/brown/SI, cena: 199 000 Kč.

Niessing Tension Ring® navrhl umělec Walter Wittek. Horní část prstenu zdobí diamant, který je upevněn pouze silou tlaku, takže drahocenný kámen vypadá, jako kdyby volně plul. Proto je nazýván také jako prsten s napětím. Design prstenu začali v NIESSING vyvíjet již v roce 1979. Na základě rozsáhlých zkušeností se slitinou platiny a zlata a díky znalostem unikátních metod kování, byli schopni určit správnou sílu pro sevření diamantu. Dnes se Niessing Tension Ring® vyrábí v několika modelech, které se liší jemností, extravagantností, robustností, zakřivením či velikostí diamantů. Od roku 2001 je Niessing Tension Ring® chráněn autorskými právy. Prsten se stal součástí mnoha sbírkových kolekcí po celém světě.

Halada, Niessing RingR Tapered v platině, s briliantem 1 ctGSI, cena 427 200 Kč

Originální šperky Niessing jsou v Česku k dostání exluzivně v klenotnictví HALADA v Pařížské ulici v Praze.

Foto: Archiv firem