Posted in Nezařazené

Yves Saint Laurent potvrdil návrat do Couture

Yves Saint Laurent potvrdil návrat do Couture Zveřejněno 29. 7. 2015

Zástupci tohoto módního domu zatím nepotvrdili, zda kolekci Couture představí v rámci módního týdne nebo zda se bude jednat pouze o modely šité na míru klientům či slavným osobnostem podobně jako to dělá značka Givenchy. Modely to v každém případě budou jak pro dámy tak pány.

Za vším stojí návrhář Hedi Slimane, který na křeslo kreativního ředitele usedl v roce 2012. Modely se budou šít v novém ateliéru vytvořeném v zámku ze 17. století Hôtel de Sénecterre. Prostor je rozdělen do tří částí. Tou první je Salon Couture. Zde si budou klienti modely zkoušet. Druhou část tvoří Atelier Flou, ve které se modely budou šít a třetí Atelier Tailleur, kde budou sídlit samotní krejčí.

Celý ateliér je v kompetenci Hedi Slimane, který stojí i za jeho designem. Je to jeho projekt, který má posunout značku Yves Saint Laurent zpět na absolutní výsluní. Právě zde se budou převážně vytvářet kostýmy a oblečení pro slavné hudebníky či herecké velikány. Modely, které budou vycházet z tohoto místa a budou osobně schváleny designérem, ponesou štítky vyrobené z hedvábného saténu a nesoucí jméno zakladatele Yves Saint Laurent s pořadovým číslem.

Značce Saint Laurent se v posledních letech mimořádně daří. Jen v prvním pololetí se příjmy zvýšily o 38 procent, a tak není divu, že se investuje dál a značce vrací punc, který jí vdechl její zakladatel Yves Saint Laurent.

Návrat k základům se vyplatil už módnímu Dior, totéž se jistě vyplatí i Saint Laurent.

Foto: Yves Saint Laurent