Posted in Nezařazené

VYDEJTE SE S NESPRESSO NA DOBRODRUŽNOU CESTU PERUÁNSKÝMI ANDAMI

VYDEJTE SE S NESPRESSO NA DOBRODRUŽNOU CESTU PERUÁNSKÝMI ANDAMI Zveřejněno 21. 5. 2015

Peru, třetí největší stát Jižní Ameriky, je pestrou zemí s mnoha extrémy a zvláštnostmi. Název země znamená v kečuánštině „dostatek“, protože ještě před necelými pěti stoletími bylo území Peru centrem bohaté a slavné říše Inků, o jejíž zánik se později přičinili španělští dobyvatelé. Když se řekne Peru, mnohým lidem se vybaví podobný obrázek: oslík se dvěma pytli kávy přehozenými přes hřbet, sestupující z příkrého kopce dolů do městečka na trh. Nebylo tomu tak ale vždycky. Ačkoli započalo pěstování kávy v Peru již kolem roku 1700, zůstávala zdejší káva ve stínu kávových mocností, jako jsou Kolumbie a Brazílie, dlouho nedoceněná. Komerčního úspěchu začala dosahovat až mezi lety 1950–1960, kdy se začala ve velkém vyvážet a také se zdvojnásobila produkce zrn v zemi.

Díky souhře několika faktorů zde roste jedna z nejlepších peruánských káv. Za prvé: subtropické podnebí s obdobím dešťů a obdobím sucha vytváří ideální podmínky pro pěstování kávy. Za druhé: v nadmořské výšce téměř 1500 m n. m. se půdě dostává optimálního množství slunečního svitu. A konečně za třetí: místní zemědělci mají velmi blízký vztah ke své půdě a obětavě o ni pečují. To jim umožňuje vytěžit z ní maximum. A právě tato dokonalá alchymie je tajemstvím Perú Secreto.

Perú Secreto je intenzivní, zaoblené a vyvážené espresso s tóny pražení a kakaa. S intenzitou 8 je toto komplexní a delikátní Pure Origin ideální pro kombinaci s mlékem, čímž získá zaoblenější a krémovější profil a do popředí vystoupí nasládlé tóny “flambovaného banánu”. Hedvábně jemná textura a příjemná, dlouhotrvající dochuť završí vaši pouť do dalekých peruánských And.

Design balení Perú Secreto připomíná “kámen”, tedy místo, kde káva roste: velkolepé pohoří And. Krabičku zdobí abstraktní vzor ve stylu Inků, jako symbol všudypřítomného dědictví, které tato starověká civilizace v zemi zanechala. Jasně modrá barva kapsle evokuje přírodu a mikroklima, které vytváří podmínky k pěstování vysoce kvalitní kávy.

“Víme, že členové Nespresso Clubu prostřednictvím limitovaných edicí Grands Crus rádi objevují nové chutě, vůně a zážitky,” říká Karsten Ranitzch, Head of Coffee v Nestlé Nespresso S.A., a dodává: “Naši Experti na kávu je nyní zvou na vzrušující senzorickou cestu za odhalením přísně střeženého tajemství ve světě kávy – Peru a unikátních zrn odtud pocházejících.“

Objevte spolu s Nespresso peruánský klenot, Perú Secreto, stejně jako nový region, z něhož tato exkluzivní káva pochází. Limitovaná edice Perú Secreto bude uvedena na trh 18. května 2015 a pouze na omezenou dobu. Ukrytý poklad hledejte v Nespresso Boutiques, na bezplatné lince 800 26 33 33 nebo na www.nespresso.com.