Posted in Móda Tech

Víc než hudba

Víc než hudba Zveřejněno 21. 7. 2020

Při poslechu hudby nebo sledování filmu nejde pouze o prostou a přibližnou reprodukci změti zvuků. Vyznáváte-li tuto mantru? Pak vám jako nejnáročnějším hudebním connoisseurs patří pečlivě sestavený orchestr špičkové audio techniky v pražském showroomu VOIX. Letní sezonu okořeněnou unikátními hudebními zážitky zde připravili ve spolupráci s předním světovým fotografem Goranem Tačevským.

V srdci Starého Města, v pražské ulici Dušní na takřka 600 metrech čtverečních nabízí VOIX audio a videotechniku předních světových značek, leaderů audio trhu, jež udávají směr, jakým se bude v následujících letech tento segment vyvíjet. Plejáda high-endové a také dostupné techniky přehrávačů, reprosoustav, zesilovačů, ale i příslušenství zahrnuje například značky jako Kharma, Dan D’Agostino, Wilson Audio, Paradigm či dCS nebo Bang & Olufsen. To vše dlí v exkluzivně vybavených speciálních místnostech, kde se zákazník může plně ponořit do komplexního poslechového zážitku jak při poslechu tónů oblíbených hudebních interpretů, tak během sledování oblíbeného filmu ve zdejším domácím kinu.

Během léta showroom VOIX slouží víc než jen dekorativní kulisy pro unikátní projekt More Than Music s Goranem Tačevským, světově oceňovaným reklamním fotografem, jehož pravidelně zařazuje prestižní magazín Lurzer’s Archive mezi 200 nejlepších reklamních fotografů na světě. Fotografovi makedonského původu, známému pro jeho lásku k hudbě a kvalitnímu zvuku, se dostalo jedinečné příležitosti poskládat si jednotlivé komponenty dle svého vkusu přímo v prostorách na Dušní ulici. Letní projekt trvající až do konce srpna nabízí jedinečnou příležitost nahlédnout do osobního prostoru Gorana Tačevského a nasát atmosféru, jakou si rád vytváří ve svém soukromí. Dekorativním rámcem nejkvalitnější hudební produkce v prostorách showroomu jsou tak Tačevského fotografie či jeho osobní artefakty. Sám fotograf je pak přímo na místě k zastižení každý čtvrtek, kdy je otevřený nejen konverzaci nad svou tvorbou, ale především nad komplexním hudebním zážitkem.

Úspěšný fotograf makedonského původu neoplývá jen výtvarnou estetikou, ale i nepopiratelným hudebním vkusem. V rámci projektu More Than Music s pražským showroomem VOIX zdůrazňuje nezastupitelnost prémiového audio vybavení. Jedině s pečlivě a na míru sestavenou technikou se posluchači dostane celistvého a nadstandardního hudebního zážitku srovnatelného s poslechem živého orchestru.

Zeptali jsme se Gorana Tačevského na pár otázek.

Co pro vás definuje opravdu kvalitní hudební zážitek?

Když mě hudba pohltí natolik, že zapomenu, kde jsem, kdo jsme. Vše od nahrávky, výběru skladby, hudebního nosiče, aparatury a prostředí k sobě musí sedět a vytvořit harmonický zážitek.

Proč jste se rozhodl pro spolupráci právě s Voix? 

Kromě velice rozmanitého výběru kvalitních značek v různých cenových relacích si mě jednoznačně získali jejich nadstandardním přístupem ke klientům. Vstřícnost, ochota a profesionální přístup nejsou ve VOIX pouze frází, chovají se tak k zákazníkům přirozeně a přináší jim bonus v podobě zážitku. Osobně velice oceňuji například možnost zapůjčení předvybrané aparatury domů tak, abych ji mohl v klidu vyzkoušet ve vlastním prostoru, který pro výsledný hudební zážitek hraje také velice důležitou roli.

Jaká značka z portfolia VOIX je vám hudebně nejbližší a proč?

Rogue Audio a Ocean Way Audio, protože k sobě výborně ladí. Ocean Way Audio je díky své kvalitě oblíbenou značkou i mezi profesionálními hudebníky, například producentskými týmy kolem Madonny, Erica Claptona nebo Michaela Jacksona.

Upřednostňujete nějaké konkrétní hudební médium? 

Rozhodně vinyl desky, jelikož obsahují oproti jiným nosičům mnohem více hudebních informací, které celý poslech dokreslují. Pro mě jsou tedy stále nejlepší volbou. Nicméně z důvodu komfortu je někdy příjemné a praktické vybranou hudbu jednoduše digitálně streamovat z kvalitního zařízení.

Jakým způsobem vybíráte audio vybavení pro svůj domov?

Základem pro výběr je rozpočet, který chci za audio utratit, protože se skutečně můžete pohybovat v řádu desítek a stovek tisíců až po několik milionů. A v rámci daného rozpočtu pak hledám společně se specialisty z VOIX nejlepší variantu, která mně osobně zvukově nejvíce sedne. Od beden po zesilovače až k takovým detailům, jako jsou propojovací kabely, protože i ty mají vliv na výsledný zvuk. A pak samozřejmě možnost vyzkoušet danou nebo alespoň velice podobnou audio sestavu u mě doma a finálně zjistit, zda jsem s výsledkem spokojený. Obvykle si pak už nechám vybrané kousky rovnou doma, protože se s nimi už nedokážu rozloučit.