Posted in Móda Nezařazené Versace

Další masterpiece Donatelly Versace: Pre-Fall 2019

Další masterpiece Donatelly Versace: Pre-Fall 2019 Zveřejněno 14. 12. 2018

Rekreace slavných modelů z archivů a fenomenální vize Donatelly Versace. Tak vypadala Pre-Fall show pro rok 2019, která opět dokázala, že návrhářce trendy posledních sezon dokonale sedí.

Lady Liberty

New York Stock Exchange se stal dokonalým setem pro pre-Fall kolekci 2019 Donatelly Versace, která jako svou inspiraci označila Lady Liberty, jak ji známe ze sochy Svobody. V menší zlaté verzi se dokonce objevila i na runwayi. Návrhářka v ní vidí symbol New Yorku, ale i silné a mocné ženy. Také dodala, že ženy musejí o své místo bojovat více, než muži. A tak Donatella opět vyzdvihla vizi nezlomné Medúzy.

Vyšší cíle

Show v sobě nesla sílu i díky skutečnosti, že se jednalo o první přehlídku od oznámení, že značku koupil Michael Kors, respektive jeho přejmenovaná společnost Capri Holdings s cílem zvýšit cenu labelu z 850 milionů dolarů na dvě miliardy dolarů. A Donatella vytvořila takovou kolekci, že se to stane raz dva. Nejen díky red carpet eventům, ale i kvůli zaujetí kupní síly millenniálů, jež mají velkou zásluhu na růstu designových značek.

Zpátky do archivů

Návrhářka prezentovala kolekci v týdnu, kdy by její bratr Gianni oslavil 72 let, a tak se rovnou vrátila do archivů značky, aby jeho vizi opět přivedla k životu. Vždyť na její kolekci pro jaro 2018, jíž vzdala hold zakladateli labelu, se dá jen těžko zapomenout. Dokonce vyvolala vlnu flashback kolekcí napříč celým módním průmyslem. Nutno říct, že Donatella poslední sezóny předvádí naprosto skvostné kolekce, ať už k tomu využije archivy nebo ne. Trendy se totiž navrátily do 80. a 90. let a ty návrhářka ovládá bravurně. Mladší trendsettery takhravě strčí do kapsy.

Exploze barev, vzorů a (asymetrických) střihů

V kolekci nás zaujal splývavý satén, ale i drsnější vinyl. Nechyběla ani kůže a velkolepé faux fur kabáty. Co se vzorů týče, v explozi barev jsme si zamilovali populární zvířecí vzory, scarf print, ale i pro značku typické barokní motivy. Nechyběla ani okázalá logománie, která kromě komplexních printů zafungovala i na ponožkách, ledvinkách či cestovních zavazadlech a statement kouskem se stalo legendární tričko I love NY se zlatou medúzou. Co se doplňků týče, velké množství belt bags doplňovaly kabelky ve tvaru boxu a dočkali jsme se i nových designů populárních Chain Reaction Sneakers. Dávku ženskosti pak přinesly jehlové podpatky a mini délky stejně jako sexy asymetrické modely a spousta zlatých šperků. Doplňky ve velké míře zaplnily také elegantní avšak pestrobarevné šátky na hlavě a chic sluneční brýle. A co rozhodně nemohlo chybět? Power Suiting!

Hold Giannimu

V kolekci jsme mohli rozeznat inspiraci ikonickou show Gianniho Versace z roku 1994, kde se objevil spínací špendlík, který je díky Donatelle opět aktuální. Další legendární rekreací se staly šaty, jež si v roce 2000 oblékla herečka a modelka Amber Valletta. Tropický potisk však vystřídala kreslená srdce umělce jménem Jim Dine, s nímž Gianni spolupracoval. Transparentní róba tak byla dokonalým finálním lookem Pre-Fall show Versace pro příští podzim a zimu. Podívejte se na nejlepší kousky v naší galerii!