Posted in Nezařazené

VEČER NA POČEST LOUIS VUITTON A NICOLASE GHESQUIÈRA

VEČER NA POČEST LOUIS VUITTON A NICOLASE GHESQUIÈRA Zveřejněno 13. 12. 2017

An Evening Honoring… je každoroční dobročinná akce pořádaná nadací Lincoln Center Corporate Fund na podporu deseti rezidentních uměleckých organizací, které fungují v kampusu Lincoln Center.  Jennifer Connelly a Paul Bettany při této příležitosti předali uměleckému řediteli dámských kolekcí Louis Vuitton Nicolasovi Ghesquièrovi cenu The Women’s Leadership Award za jeho dlouholetý přínos módnímu průmyslu. V rámci gala hosté zhlédli také exkluzivní multimediální prezentaci Alice Tully určenou pouze pro tento jediný večer, která je věnována Nicolasovi Ghesquièrovi a jeho progresívnímu návrhářskému stylu.

Na galavečeru také vystoupil také Woodkid a zvláštním hostem byla francouzská ikona Catherine Deneuve. Mezi slavnými a krásnými dále nechyběli Léa Seydoux, Sophie Turner, Riley Keough, Annie Leibovitz, Ruth Negga, Justin Theroux, Laura Harrier, Jaden Smith, Xavier Dolan, Noomi Rapace, Hidetoshi Nakata či Cindy Sherman a Woodkid.

Nicolas Ghesquière & Catherine Deneuve

Středem pozornosti byl však logicky samotný návrhář tradiční francouzské značky. Nicolas Ghesquière se narodil ve městě Comines na severu Francie v roce 1971. Ve věku 15 let se prostřednictvím studentských stáží dostal do módní branže. Po studiích nastoupil v roce 1991jako návrhářský asistent k Jean-Paulovi Gaultierovi. V roce 1995 přešel do módního domu Balenciag, kde byl v roce 1997 jmenován uměleckým ředitelem. Jméno si získal díky svým skulpturálním, futuristickým siluetám, která však nezapřou pařížský styl. Tři sezóny navrhoval pro různé společnosti, včetně italského domu Callaghan.

V říjnu 2001 získal cenu CFDA International Designer Award. V roce 2006 byl časopisem Time zvolen za jednou ze 100 nejvlivnějších osob na světě, a v roce 2007 převzal od francouzského stylu řád Chevalier des Arts et des Lettres. Je považován za jednoho z nejzajímavějších návrhářů své generace a je široce uznáván jako průkopník celosvětových módních trendů. V listopadu 2013 nastoupil Nicolas Ghesquière ke značce Louis Vuitton, do funkce uměleckého ředitele dámských kolekcí. V listopadu 2014, rok po svém příchodu k Louis Vuitton, byl jmenován titulem Wall Street Journal módním inovátorem roku, a v prosinci získal cenu pro designéra roku na British Fashion Awards.

Nicolas Ghesquière získal také ocenění Designer of the Year časopisu InStyle (2015) a stal se čestným předsedou hvězdami ověnčeného galavečera Met Gala (2016). Od roku 2015 je členem poroty LVMH Awards. V květnu roku 2017 byl Nicolas Ghesquière pozván jako řečník a zahájil konferenci Financial Time Business of Luxury Summit.

Justin Theroux
Nicole Kidman
Jennifer Connelly
Léa Seydoux
Michelle Williams