Posted in Nezařazené

Úspěšné ženy: Gabriela Milfortová o financích a vedení týmů

Úspěšné ženy: Gabriela Milfortová o financích a vedení týmů Zveřejněno 2. 2. 2019

Když se k nám dostal rozhovor s Gabrielou Milfortovou (34), nemohli jsme odolat inspirativní vizi úspěšné ženy, která jde příkladem. Gabriela působí od roku 2011 ve společnosti Golden Gate, jež se zabývá spořením do fyzického zlata a stříbra v České republice. Za uplynulá léta se jí podařilo vypracovat až na pozici oblastní ředitelky a dnes vede tým 90 obchodníků.  

Jaká je vaše pracovní náplň?

Spolu s pěti manažery vedu tým 90 obchodníků na několika místech v České republice. K tomu mám samozřejmě i své další klienty. Moc ráda jdu příkladem. Fakticky vzato buduji vztahy, dodávám odvahu a praktické postřehy ze své patnáctileté praxe v obchodě a vedení lidí – aby práce v regionech byla úspěšná i zábavná. Pak všichni pracují rádi a pečlivě a jsou v tom, co dělají, opravdu dobří.

Co vás na v práci nejvíce baví?

Baví mě ta zlomová chvíle, kdy lidé pochopí, o co jde. Že stačí velmi málo k tomu, aby se měli lépe, měli klidnější spaní či více času na rodinu. Stačí, když budou peníze vydělávat efektivně a pak s nimi pracovat v souladu s cykly bohatství. Baví mě učit chápat souvislosti, protože jakmile pochopíte princip, umíte se zorientovat v místě a čase. Zbaví vás to omezení a otevře nové možnosti. A to se hodí nejen při práci s penězi.

Proč jste si vybrala zrovna tento obor?

Už odmala jsem se zajímala o psychologii a vždycky mě lákalo pochopit právě svět financí. Snad proto, že u nás v rodině se vždy pracovalo poctivě a rukama, ale moc peněz za to nebylo. V obchodě se mi naplnilo obojí. Poznávám lidi, učím se jim rozumět a ještě jsem za ten čas příjemně ohodnocená. Chci dělat věci, které mají dlouhodobě smysl. A ten jsem tady našla.

Co považujete za důležité při vedení lidí?

Především je musíte chtít poznat. Každý je jiný a potřebuje sdělit věci trochu jiným způsobem. Základem je ochota vzájemné zpětné vazby a upřímnosti. V mém týmu panuje důvěra a spolupráce, protože já jsem tak nastavená a oni vědí, že se mě mohou kdykoliv zeptat skutečně na cokoliv. Potřebuji vědět, když něco nefunguje nebo když něco potřebují.

Jak své podřízené motivujete?

Já nemotivuji, ale spíše oprašuji a „vykopávám“ – jejich dávno zapomenuté sny, plány a touhy. A společně k nim hledáme cestu. Mým posláním je dělat lidem pořádek v hlavě i v peněžence, když se pro to rozhodnou, aby žili kvalitnější a svobodnější život. Pro někoho to bude v domě bez hypotéky místo bytu. Pro jiného zase každý rok v teple pod palmou. Pro dalšího je to zahraniční studium pro děti. Jednou větou – jedná se o klidnější spaní, ať se děje cokoliv. A na této cestě jsem pro ně průvodcem. Nemám podřízené – mám partnery v podnikání.

Věnujete se nějaké charitativní činnosti?

V rámci Golden Gate spolupracujeme s Dobrým Andělem. Už jsme dohromady přispěli přes půl milionu korun. Osobně jsem v roce 2010 začala podporovat jednu studentku v zahraničí. Dnes dokončuje vysokou školu a má šanci na úplně jinou budoucnost než její rodiče a sourozenci bez vzdělání. Ve všem, co dělám, se spíše snažím „učit chytat ryby“, než dávat ty chycené. Vzdělání a změna myšlení je pro mě klíčem k novým možnostem.

Jaké máte zájmy? Jak nejraději trávíte volný čas?

Obklopena dobrými lidmi s dobrým jídlem či knihou. Relaxuji v přírodě nebo s hudbou. Učím se na ukulele. Maluji, občas šiji či „korálkuji“ a hodně vařím, zkrátka tvořím rukama. Taky moc ráda spím.

Určitě máte práce nad hlavu, zbývá vám čas pro sebe?

Pokud mi mají lidé věřit vizi, kterou jim předávám, musím podle ní také sama žít. Lidé nezačínají podnikat proto, aby měli méně času na své blízké či na sebe. Ano, počátky podnikání spolknou hodně času. Když ale máte systém a umíte delegovat, po nějaké době jste časově flexibilní. Prošla jsem si u předchozí společnosti vyhořením až k hranici fyzického kolapsu, takže vím, jak důležité je mít čas na sebe. Pravidelně si tak plánuji prostor pro sebe.

Jak moc je pro vás důležitý work-life balance?

Rovnováha mezi prací a životem je zcela zásadní, jinak dlouhodobě nezbudou síly na nic, ani na rodinu, ani na podnikání. Jeden z mých profesních cílů je právě ukazovat, že skloubit jde všechno, když máte kvalitní tým postavený na spolehlivých lidech a doma všechno komunikujete a hledáte cestu společně. Podtrhuji slovo společně. Pokud v rodině někdo podniká – my podnikáme oba, partner je také z oboru – je třeba, aby se posouvali oba partneři, ale i rodina jako celek. Jinak vás časem podnikání rozdělí. I to jsem si v minulosti zažila a mnohé tak pochopila. Nevlastní dceři bude devět let a je moje velká učitelka. Děti se totiž neučí, co jim říkáme, ale řídí se tím, jak žijeme. I rodina je vlastně takový tým. Když v něm funguje komunikace a je postavený na důvěře a respektu, všechno jde. Někdy je to výzva, nebudu tvrdit, že ne. Mám ale trpělivého a vnímavého muže, který je mi velkou oporou a inspirací. Jsem za svou rodinu a její podporu velmi vděčná.