Posted in Nezařazené

Tory Burch: Nejen baleríny se známým logem!

Tory Burch: Nejen baleríny se známým logem! Zveřejněno 9. 8. 2017

Ženou za touto značkou je talentovaná americká návrhářka narozená v roce 1966. Zajímavostí je, že Tory Burch nestudovala přímo design nebo módu, ale dějiny umění. Nejprve se dokonce ani nevěnovala navrhování, ale zaměřila se na public relations. Praxi v PR a módě získala u Ralpha Laurena a Very Wang. Od roku 2004 se však začala usilovně věnovat založení své vlastní značky. To se nakonec povedlo v dubnu 2005, kdy mladou návrhářku ve své velice úspěšné show podpořila Oprah Winfrey. Druhý den po odvysílání talk show webovou stránku Tory Burch navštívilo přes osm miliónů lidí. Od té doby popularita tohoto módního domu strmě stoupá. Dnes má Tory Burch butiky po celém světě a značka se stala miliardovým módním impériem.

Tory Burch – sama sobě vlastní modelkou

Kromě milované i zatracované Oprah jí milují Gigi Hadid, Jessica Alba nebo Reese Witherspoon. Ty všechny modely této značky hrdě nosí a Jessica Alba dokonce s návrhářkou před dvěma lety natočila rozhovor, který se týkal převážně nově vydané knihy této cílevědomé návrhářky. Pustit si ho můžete zde:

Ostatně, příběh Tory Burch je velmi poutavý. Asi byste těžko řekli, že začíná na předměstí průmyslové Philadelphie, odkud návrhářka pochází. A byl to skutečně dlouhý příběh, než v roce 2004 v newyorské čtvrti Nolita (“North of Little Italy”) otevřela svůj první obchod. Byla to výborná akvizice, italská progresivní čtvrť dnes patří v New Yorku k nejprestižnějším adresám. Dnes má značka 200 celosvětových obchodů. Najdete ji v Šanghaji, Paříži, Londýně, ale také v Praze v Pařížské ulici. Tory Burch nabízí širokou a pestrou škálu módy: od konfekčního oblečení a obuvi až po doplňky a designové doplňky do domácnosti. Zjednodušeně proniká do veškerých oblastí života. Zajímavostí je, že tato úspěšná podnikatelka podporuje i jiné ambiciózní ženy. K tomuto účelu v roce 2009 dokonce založila vlastní nadaci, která podporuje podnikatelské záměry různých žen.

Nejvíce signifikantním kouskem značky však zůstávají její balerínky. S doplňky to Tory opravdu umí. Stejně tak zbožňujme i její kabelky, šperky, brýle a hodinky. Milujeme ji také pro noblesní oživení toho nejlepšího ze 60. a 70. let – vzorované tuniky, bohaté květinové vzory, rozevlátý bohémský styl září také v pre-fall kolekci 2017.

Také se tak těšíte na to, až v těchto nápaditých modelech strávíte babí léto?