Posted in Nezařazené

Top účesy letní sezóny, které vašemu outfitu dodají šmrnc i eleganci 

Top účesy letní sezóny, které vašemu outfitu dodají šmrnc i eleganci  Zveřejněno 21. 8. 2019

Zatímco minulý rok dominovaly vysoko posazené culíky svázané látkovou, sametovou nebo saténovou gumičkou a vysoko posazené drdoly připevněné skřipcem, které nosily naše maminky i babičky, tento rok vzdává hold volnému mikádu.

Mikádo 100× jinak 

Mikádo bylo v kurzu již minulý rok, ale stává se číslem jedna i tohoto roku. Můžete ho nosit jen tak rozpuštěné či vyžehlené žehličkou. Vypadá také skvěle elegantně uhlazené, a to zejména na společenské akce a události. Na lehké zvlnění se zase hodí kulma na vlasy. 

Výhoda mikád spočívá v jejich snadné úpravě, a protože délka není udána, můžete ho jednoduše přizpůsobit právě vašemu obličeji a rysům. Do mikáda se už minulý rok zamilovala třeba Kim Kardashian nebo Kendall Jenner. 

60. a 70. léta jsou zpět

Pokud nejste vyznavačky mikáda, a máte dlouhé vlasy, inspirujte se 60. léty a Brigitte Bardot. Delší prostříhaná ofina a pěšinka uprostřed se bude skvěle vyjímat zejména na oválném obličeji a skvěle doplní letní šaty například večer v plážovém baru. Tento účes sluší mnoha ženám, a když vám bude ofinka překážet, můžete ji jednoduše sčesat na stranu. Tento účes miluje i modelka Rosie Huntington – Whiteley. 

Modelka Alexa Chung a mnohé další zase podlehly trendu 70. let, který se tento rok opět vrací. Ofinka i pěšinka uprostřed stále zůstává, ale stačí vám vlasy po ramena, které jsou všechny ve stejné délce a nedbale upravené či lehce zvlněné. 

Messy bun 

Drdoly na různé způsoby jsou trendy už nějaký ten pátek. Uhlazené kulaté drdoly jsou ovšem už pasé a na scénu přichází messy bun neboli rozcuchaný drdol. Ten se skvěle hodí do velkého horka právě třeba pláž či k bazénu. Vpředu nechte pár pramenů volně a přibližně v půlce hlavy vzadu si jakkoliv uvažte vlasy do drdolu. Nic nemusí být symetrické nebo přesné, vlasy nemusí a nemají být uhlazené hřebenem. Právě naopak. Vlasy na vršku hlavy decentně načechrejte.