Posted in Bottega Veneta

Todd Hido nafotil novou kampaň Bottega Veneta 

Todd Hido nafotil novou kampaň Bottega Veneta  Zveřejněno 28. 7. 2017

Uměním spolupráce (The Art of Collaboration) Bottega Veneta vyzývá přední současné umělce k tomu, aby zcela ve svém duchu a stylu odvyprávěli příběh aktuální kampaně této ikonické značky. Dochází tak ke zcela unikátní fúzi podmanivé a vysněné módy a někdy trochu hořkosladké vize současného umění. Výsledné kampaně však tuto spolupráci stvrzují jednoznačně za legitimní! S konceptem The Art od Collaboration přišel v roce 2001 tehdy nový kreativní ředitel značky Tomas Maier. Od té doby s Bottegou Venetou spolupracovali například Nobuyoshi Araki, Nan Goldin, Philip-Lorca diCorcia, Pieter Hugo, Ryan McGinley či Robert London.

Pro letošní spolupráci kreativní ředitel značky oslovil amerického fotografa Todda Hida, který nás okouzlil svými zamlženými krajinami či ilustracemi z každodenního života v Americe. Pro fotografa to přitom není první spolupráce s touto prestižní módní značkou. Nafotil také kampaň Bottega Veneta SS17 se supermodelkou a herečkou 70. let Lauren Hutton. Tehdy se fotilo v jednom ze skvostů americké architektury 90. let 20. století – v Modulightor Building na Manhattanu navrženém legendárním americkým architektem Paulem Rodolphem.

Domovským místem aktuální kolekce je neméně reprezentativní vila ukrytá mezi stromy známá jako Lee House II od uznávaného modernistického architekta Johna Blacka. Dům z 50. let minulého století se k výtvarně pojatým fotografiím a kolekci v retro stylu úžasně hodí. Po dlouhé době byly jindy nepřístupné interiéry vily ukázány alespoň na fotografiích a videu. V kampani září italská supermodelka Mariacarla Boscono, kanadský model Simon Nessman, ale i “naše” Eva Herzigová.

Kreativní ředitel značky se svojí velkou láskou k ikonickým budovám vůbec netají. Jedinečnou atmosféru kampani dodalo také nevyzpytatelné počasí. Když se Connecticutem, kde se dům nachází, prohnala sněhová bouře, která focení o jeden den zdržela, nikdo toho ve výsledku nelitoval. Tomas Maier i Todd Hido pohledem na romanticky zasněženou krajinu okamžitě věděli, že následující den nafotí snímky, jaké módní svět ještě nespatřil.

Jedinečnou atmosféru módní kampaně můžete okusit v následujícím videu.