Posted in Nezařazené

Tiffany představuje limitovanou kolekci pro concept store Dover Street Market

Tiffany představuje limitovanou kolekci pro concept store Dover Street Market Zveřejněno 23. 11. 2015

Dover Street Market je síť multibrandových obchodů, kterou založila Rei Kawakubo z Comme des Garçons, a je vyhlášena svým kreativním konceptem a prodejem velmi oblíbených limitovaných kolekcí. První obchod byl otevřen v Londýně v roce 2004 a nyní jsou obchody Dover Street Market i v New Yorku a Tokiu. Spojení se značkou Tiffany je průlomovým krokem a vůbec poprvé, kdy Dover Street Market představí projekt této velikosti i ve svých mezinárodních pobočkách se slavnou klenotnickou značkou.


„Spolupráce s Dover Street Market na globální úrovni je pro nás velmi vzrušující,” říká kreativní ředitelka Tiffany & Co. Francesca Amfitheatrof. O průkopnickém concept storu dodává: „Je to místo, které vyniká kreativitou a značky tu mohou dělat projekty, které by normálně nedělaly. Umožňuje lidem snít bez kreativních hranic.”


“Vždy jsme obdivovali značku Tiffany, takže jsme si nemohli nechat ujít příležitost spolupracovat na tomto projektu. Seznámení s Francescou a Tiffany teamem bylo velmi inspirující a kombinace ikonické historie s jejich kreativní vizí nás nadchla. Této jedinečné spolupráce si velmi vážíme a je pro nás velkou ctí poskytnout prostory Dover Street Market. Doufáme, že tato kolekce bude začátkem dlouhodobé spolupráce,,” říká Adrian Joffe, CEO Comme des Garcons International, majitelů Dover Street Market.


Limitovanou kolekci tvoří 18 kusů, osm šperků z Blue Book kolekcí ze sedmdesátých let a deset dárkových předmětů, všechny podle designů z Tiffanyho archívů. Mezi vtipné dárky ze stříbra patří placatka ve tvaru ryby, krabička na léky ve tvaru papírového boxu na čínské jídlo, nebo luxusní spona na kalhoty pro cyklistické nadšence. Je zde také stříbrný puzzle pro ty, kteří tráví hodně času za stolem v
kanceláři, zlaté spony na peníze, nebo stříbrný party klobouček a party trubka.

Kolekce Out of Retirement™ bude vystavena ve speciálních instalacích v Dover Street Market v Londýně, New Yorku a Tokiu, jejichž design je inspirován stylem Gena Moora, umělce, který navrhoval legendární Tiffanyho vánoční výlohy od roku 1955 až do roku 1994. V Londýně již proběhlo slavnostní odhalení kolekce za přítomnosti vzácných hostů.

Jako poctu spolupráci s Dover Street Market je slavná modrá krabička Tiffany Blue Box ozdobena černou stuhou místo klasické bílé.
Nová limitovaná kolekce je skvělou připomínkou, že Tiffany je ideálním místem pro nákup jedinečných dárků, které přináší radost na dlouhá léta.

Vánoční kolekce Out of Retirement™ bude v prodeji v DSM od listopadu 2015 do ledna 2016.

Foto: Archiv firem; Ricky Zehavi