Posted in Nezařazené

Tiffany & Co. představuje vánoční výlohy jako z pohádky

Tiffany & Co. představuje vánoční výlohy jako z pohádky Zveřejněno 18. 12. 2017

Stejně jako každý rok, i letos vzdává Tiffany hold mistru svých výloh Genu Moorovi, který nás opustil již téměř před 20 lety. Vedle svých skvostů tak značka ve výlohách již tradičně prezentuje atributy spojené s géniem výloh 20. století. Jsou jimi dřevěné figurky sloužící jako pomůcka při malování figury.

Ve výtvarně pojednaném návrhu se setkáte i s miniaturami ikonického produktu značky – “Starburst” lustru. Ty pro výlohy navrhla rakouská luxusní sklárna J. & L. Lobmeyr. Jak už je u Tiffany zvykem, jedná se o naprosto nadčasový design, který byl poprvé představen při otevření newyorské Metropolitní opery v roce 1966. Miniaturní oslňující repliky jsou osázeny 300 krystaly a vytváří tak neskutečnou podívanou.

Ani tak elementární záležitost, jako je pozadí výlohy, zde není ponechána náhodě. Hedvábí zde umístěné bylo vyrobeno podle historických tkanin tradiční italské dílny Rubelli, která sídlí v prostředí Velkého kanálu v Benátkách. Tkanina září jako by milionem hvězd. Tento dojem ve skutečnosti vytváří potisk sněhových vloček, který byl na papírových předlohách od designérů Tiffany zaslán do italské textilní dílny a následně vetkán do látky.

Pojďte do tohoto kouzelného světa nahlédnout společně s námi!