Posted in Nezařazené

TIFFANY & CO. PŘEDSTAVUJE KOLEKCI MASTERPIECES 2016

TIFFANY & CO. PŘEDSTAVUJE KOLEKCI MASTERPIECES 2016 Zveřejněno 2. 11. 2016

Tiffany Prism je inspirována brilantní prací Louise Comfort Tiffanyho, prvního hlavního designéra značky, jehož slavné návrhy zpracované technikou plique-à-jour byly obdivovány za mistrné využití světla a barev. Zářivé barvy se objevují v bohaté záplavě třpytivých drahých kamenů, jako jsou tsavority, spessartiny a safíry, a nabízejí přehlídku nečekaných odstínů. „Navázala jsem na naši tradici v objevování drahých kamenů a vytvořila moderní návrhy, ze kterých čiší vysoký glamour, a zároveň jsou hravé a mohou být nošeny ve dne i večer,“ říká Francesca Amfitheatrof.

tiffany-masterpieces_3972

Kolekce Tiffany Ribbons, která se inspiruje nadčasovou elegancí Audrey Hepburn™, obsahuje šperky s vlnitým a kaskádovitým motivem, jež působí lehkým dojmem a jsou zároveň klasické i dramatické. Dech beroucím příkladem ikonického stylu je platinový náhrdelník se sedmi řadami diamantů, který se hladce přizpůsobuje konturám těla. Působivý a inovativní design je spojený ze dvou náhrdelníků, a umožňuje samostatné použití náhrdelníku se čtyřmi nebo třemi řadami diamantů. Stejný šperk tak nabízí tři různé varianty. Mistři, kteří se věnují broušení a osazování kamenů, vytvořili náramek, který díky svému fluidnímu designu přilne k zápěstí jako hedvábí. Stužky z diamantů se totiž mohou s nenuceným půvabem otáčet a ohýbat. Diamantové náušnice byly navrženy tak, aby orámovaly a rozzářily obličej, přičemž podtrhují pověst diamantů Tiffany coby nejvyhledávanějších pokladů na světě.

tiffany-masterpieces_3973

„Když pracuji s diamanty a drahými kameny, neustále vycházím z našeho bohatého dědictví a zároveň zkoumám nové nápady, které šperkům dodají nadčasový, avšak moderní nádech. Kolekce Tiffany Masterpieces, stejně jako všechny naše špičkové kolekce šperků, symbolizuje to nejlepší z novátorské a experimentátorské práce,“ říká Francesca Amfitheatrof.

tiffany-masterpieces_3979

#TiffanyMasterpieces