Posted in Nezařazené

Speciální edice Montblanc Meisterstück Ultra Black: Soudobá interpretace ikony

Speciální edice Montblanc Meisterstück Ultra Black: Soudobá interpretace ikony Zveřejněno 19. 7. 2016

Ikonický design psacích potřeb Meisterstück, které patří s lesklým černým tělem a doplňky ze žlutého zlata k nejrozpoznatelnějším psacím potřebám na světě, získal nový překvapivý vzhled. Mimořádná edice Ultra Black inspirovaná dědictvím značky Montblanc zaujme na první pohled elegantním matným finišem černé barvy. Matná konečná úprava jinak nezměněného vzhledu je odkazem na vůbec první plnicí pera Montblanc Rouge & Noir, která byla vyrobena v roce 1906 z ebonitu, materiálu z přírodního kaučuku, síry a lněného oleje, typického svou texturou, matným vzhledem a vůní.

Bez názvu

Speciální edice Meisterstück Ultra Black bude v prodeji pouze v průběhu roku 2016 na počest 110. výročí značky Montblanc. Tvar a proporce psacích potřeb Meisterstück zůstaly nezměněny, jen povrch ušlechtilé pryskyřice tvořící tělo per je mokrým pískováním upraven do matného vzhledu. Na matném těle mimořádně vynikají lesklé kovové detaily a zlatý hrot, které jsou pokryté vrstvou temně šedého ruthenia. Díky perfektně vyváženým proporcím a bezchybné funkčnosti jsou psací potřeby Montblanc již po desetiletí vnímány jako symbol nadčasové elegance. Tradičně jsou spojovány s formálností, elegancí a autoritou, ale v novém matném provedení na sebe černá bere nový význam. Jak píše francouzský historik Michel Pastoureau, autor knihy Černá. Dějiny jedné barvy: „Lesklá černá je barvou elegance a sofistikovanosti, matná černá je barvou tajemství.“

MSTUltrablack_4

Tajuplná a překvapující kolekce Meisterstück Ultra Black nabízí plnicí pera LeGrand a Classique, rolery LeGrand a Classique a propisovací tužky ve verzi Classique a v nové střední velikosti. K sortimentu psacích potřeb byl vytvořen také speciální inkoust v odstínu Ultra Black.

MSTUltrablack_3

Kolekce Montblanc Meisterstück Ultra Black bude v prodeji v pražském butiku Montblanc a u autorizovaných prodejců značky od července 2016.

MSTUltrablack_5

Foto: Archiv firem