Posted in Nezařazené

Rozhovor s Danem Tannerem o kryptoměnách a pojistce před jejich rizikem

Rozhovor s Danem Tannerem o kryptoměnách a pojistce před jejich rizikem Zveřejněno 20. 3. 2019

Kryptoměny jsou diskutovány stále častěji stejně jako jejich rizika. proto jsme neodolali nabídce rozhovoru s Danem Tannerem, jenž v této oblasti úspěšně podniká a sbírá zahraniční ocenění.

Proč by měli lidé v dnešní době investovat do kryptoměn?

Dochází k transformaci/digitalizaci majetku a peněz. A v posledních měsících se ukazuje, že kryptoměny splňují všechny důležité aspekty pro úspěšnou realizaci této technicko-finanční evoluce. Hlavním důvodem, proč investovat do kryptoměn, je jejich nezávislost a možnost používat je všude na světě, samozřejmě v místech, kde je internetové připojení. Dalším lákadlem je pak šance na vysoké zhodnocení.

Jaké výhody a rizika to představuje?

Mezi výhody patří zkrácení distribučního řetězce, anonymita, použitelnost na globální úrovni bez omezení hranic, tvorba nových pracovních pozic, průhlednost a férovost v podobě transakcí a převodu peněz. Nevýhodou je zatím nízké rozšíření a adaptace z globálního pohledu, složitá použitelnost pro netechnického uživatele, nízká informovanost nebo nepřesná a vysoká volatilita.

 Vaše společnost Platon Finance nabízí jako jediná v ČR pojištění kryptoměn. Jak vznikla tato myšlenka a jak to vůbec funguje?

Formu pojištění, kterou budeme nabízet ve spolupráci se společnostmi SYMANTEC a Anderson, je jedinečná pro celý svět. Snažíme se toto riziko maximálně eliminovat, proto jako první na světě nabízíme pojištění digitální peněženky až do výše 500.000 eur. Peněženka akceptuje TOP 4 silné kryptoměny včetně Bitcoinu. Stali jsme se prozatím jediným projektem s pojistkou proti digitálním krádežím kryptoměn.

Nedávno jste získali hned několik zahraničních cen. O jaká ocenění se jednalo?

Platon Finance získala letos v březnu ve Švýcarsku na konferenci Finance World Expo ocenění Best Fintech Product 2019. Je také držitelem ocenění amerického magazínu CIO Application Europe, a to v kategorii Company of the Year 2019, cena TOP 10 Blockchain providers.

Jak jste se dostal k byznysu s kryptoměnami?

Měl jsem zkušenosti s IT, řízením firem a obchodem, a všechny tyto znalosti jsem mohl skvěle využít pro tvorbu unikátního řešení, které bude používat celý svět.

Prý jste s „podnikáním“ začal už v pouhých 6 letech. Co jste v tu dobu dělal a jaká byla vaše motivace?

Bavilo mě být v kontaktu s lidmi. Největší radost jsem měl, když jsem přišel na něco, co si ode mě druhý člověk může koupit a raduje se z toho. Takto začala moje láska k obchodu a komunikaci s lidmi. V šesti letech jsem sbíral slitky skla ve zkrachovalé sklárně prodával je před cukrárnou.

Co považujete za svůj největší životní úspěch?

Překonání strachu a stigmatizace, že jsme z malé země a je nepravděpodobné něčeho dosáhnout v zahraničí. Vybudování šťastné a úspěšně firmy se skvělým a jednotným týmem. Neustále překračuji bariéry a snažím se překonávat sám sebe.

Zažil jste někdy nějakou životní prohru?

Zažil jsem jich několik a to v osobním i pracovním životě. Ve výsledku jsem přišel na to, že bojuji sám se sebou, proto jsem změnil své osobní nastavení, abych se lépe vyrovnával s nepřízní osudu a ideálně nenarazil na žádnou další prohru.

Jak nejraději trávíte volný čas? 

Momentálně je to 100% koncentrace na práci, kterou považuji za své poslaní a zároveň i koníček. Miluji snowboard, na kterém jsem se naučil nedávno jezdit, cestovaní a poznávání nových míst, kultur a kulinářských dovedností v různých krajinách.

Díky své práci hodně cestujete. Jaké místo je pro vás srdcovou záležitostí?

Myslím si, že každá krajina je něčím specifická. Pokud se dobře a pozorně díváte, tak si všude najdete něco pozitivního. Spíše bych řekl, že si dovedu představit být někde déle času, a to v destinacích jako jsou Rakouské nebo Švýcarské Alpy, Bahamy, Miami, New York nebo Maledivy. Záleží, co zrovna si přejete dělat a jak jste naladění.

Myslíte si, že kryptoměna časem nahradí klasické peníze?

Myslím si, že pokud se bavíme o digitalizaci, tak ano a řekl bych, že plně nahradí nebo doplní funkci peněz a rozšíří jejich možnosti používání a vnímání hranic v nakládání s penězi.