Posted in Auta Móda

Rolls-Royce odhalil finalisty soutěže mladých designerů

Rolls-Royce odhalil finalisty soutěže mladých designerů Zveřejněno 4. 7. 2020

Rolls-Royce Motor Cars odhalil seznam užšího výběru Soutěže mladých designerů, která letos přilákala přes 5 000 dětí do 16 let z více než 80 zemí světa.

Cílem soutěže bylo povzbudit talentované děti, inspirovat je a poskytnout jim vítané rozptýlení v době karanténních opatření kvůli pandemii Covid-19. Soutěžící byli vyzváni, aby navrhli svou představu na téma Rolls-Royce budoucnosti, a to včetně zakázkových funkcí a doplňků, které si děti mohly vymyslet podle své fantazie.

Soutěž byla zahájena začátkem dubna a byl o ni takový zájem, že se značka Rolls-Royce rozhodla prodloužit původní lhůtu pro podání návrhu, která byla stanovena na polovinu května, ještě o dva týdny.  Když byly přihlášky 2. června 2020 s konečnou platností uzavřeny, přesáhl počet přijatých soutěžních ilustrací mladých designerů, kteří pocházeli z 81 zemí světa, 5 000. Hlavními přispěvateli byly děti z Velké Británie, Indie, USA, Japonska a Číny.

Z těchto přihlášených pak tým Rolls-Royce designerů vybral užší seznam finalistů, jejichž práce si můžete prohlédnout na speciální webové stránce. Celkový vítěz bude vyhlášen v polovině července.

Gavin Hartley, vedoucí zakázkového programu Rolls-Royce Motor Cars, který bude společně s dalšími členy svého týmu vybírat vítěze, uvedl: „Mezinárodní ohlas na naši Soutěž mladých designerů nás naprosto ohromil. Za méně než osm týdnů jsme obdrželi přes 5 000 příspěvků od dětí z více než 80 zemí světa. A nejen tato čísla na nás udělala dojem. Kvalita dětských návrhů ukazuje jejich neuvěřitelnou fantazii, kreativitu a vkus. Chtěli jsme dát dětem šanci rozjet jejich fantazii na plné obrátky, což opravdu splnily. Výběr finalistů byl pro nás proto velmi obtížný.“

Dále ještě dodal: „Rolls-Royce se snaží podporovat plnění snů. Tato soutěž nás inspirovala nejen po stránce designu, ale také v nás vzbudila touhu jít za svými vizemi. Soutěž nám připomněla, jak velkou sílu má lidská představivost a byla pro nás podnětem, abychom tento cit pro detail, monumentálnost a takřka neomezené možnosti použili při navrhování vysněných vozů našich zákazníků.

Užší výběr finalistů a jejich prací si můžete prohlédnout zde.