Posted in Nezařazené

Rok zúčtování: Raf Simons & Calvin Klein

Rok zúčtování: Raf Simons & Calvin Klein Zveřejněno 15. 8. 2017

Raf Simons se kormidla CK ujal opravdu ve velkém stylu. Jeho únorová přehlídka na newyorském fashion weeku byla jednoznačným triumfem. Devětačtyřicetiletý návrhář se módního impéria ujal loni v srpnu. Odhadovaná cena značky je zhruba 8,4 miliardy dolarů, nedá se tedy rozhodně říci, že by se brandu proslulému zejména sportovní ležérní módou nedařilo. Calvin Klein touto změnou ve vedení cílil především na rozčeření stojatých vod nejen značky samotné, ale pravděpodobně i celého módního průmyslu. Prodeje značky i její vnímání u veřejnosti mělo v posledních letech spíše stagnující úroveň, a proto se to její vedení rozhodlo změnit.

Raf Simons se tak rázem stál vládcem velmi širokého spektra činnosti: od ženské přes pánskou kolekci, po džíny, spodní prádlo, domácí zboží a vůně, stejně jako všechny aspekty reklamy, marketingu a komunikace. Jak v článku How Raf Simons Captured the Calvin Klein Empire uvádí Vanity Fair, stojí za povšimnutí, že takto velká kontrola nebyla v CK jednomu návrháři svěřena od doby, kdy Calvin Klein značku v roce 2002 prodal skupině Phillips-Van Heusen. Vedení společnosti do své kreativní sekce chtělo osobnost a této osobnosti se také rozhodlo ponechat v řadě bodů volnou ruku. Počiny Rafa Simonse jednoznačně dokazují, že se jednalo o skvělou volbu!

Prémiové kolekce Calvin Klein mistrně kombinují dámskou a pánskou módu a sází na osvědčené atributy značky: minimalismus a americký duch. Přesto však Raf Simons dokázal kolekci vdechnout i cosi nového a avantgardního. Dobře střižené šedé pánské obleky nosili modelové bez košil, dámy měly pak přes sako naopak přehozené svetry a objevily se také průsvitné materiály. Dámským modelům dále vládly provokativní výstřihy a neočekávaným prvkem byly také průhledné pláštěnky přehozené přes svrchníky či kožichy. Kolekce sklidila ovace především tím, že navzory jedinečnému přístupu a návrhářově vizi, je stále nositelná, což je jeden z atributů, na němž si Calvin Klein zakládá.

Skvělou trefou do černého bylo také obsazení třiasedmdesátileté Lauren Hutton do kampaně na spodní prádlo. Ikonická supermodelka sedmdesátých let dokazuje, že ani v předvádění spodního prádla neexistují žádné limity.

Raf Simons módnímu světu jednoznačně ukázal, že je osobností, která nejenže dokáže ustát velká očekávání a tlak veřejnosti, ale dokáže je především přetavit v úspěšné kolekce a stabilizaci značky v módním světě. Už se nemůžeme dočkat, jaké další překvapení nám pod pokličkou Calvina Kleina uchystá!