Posted in Nezařazené

Rekordman ve světě hodinek

Rekordman ve světě hodinek Zveřejněno 17. 8. 2017

Dvaatřicetiletý Kortajarena předváděl pro významné módní značky a nafotil řadu úspěšných kampaní s věhlasnými fotografy, jako jsou Peter Lindbergh či Mario Testino. Před pár lety zamířily jeho kroky také k filmu. Ztvárnil například malou, zato však výraznou, roli ve filmu Single Man s Colinem Firthem a Julienne Moore, který byl nominován na Oscara.

Není divu, že tradiční italská značka ze jednoho ze svých globálních ambasadorů pojala právě tohoto smyslného Brazilce. Jedinečný je totiž také model hodinek Octo Finissimo Automatic, jenž byl představen na letošním veletrhu Baselworld společně s novým ambasadorem. Octo Finissimo Automatic zosobňuje další neuvěřitelný inženýrský počin italského módního domu a jeho třetí světový rekord. Jedná se totiž o nejtenčí samoobrátkové hodinky na světě s tloušťkou pouhých 5,15 mm. Tyto subtilní rozměry zvyšují komfort nošení hodinek. Sám Jon Kortajarena uvádí:

“Když mám hodinky na sobě, mám pocit, jakoby byly přímo součástí mojí kůže.”

Úzký plášť hodinek logicky znamená, že i strojek v něm umístěný musí být velmi subtilní. A je tomu skutečně tak – strojek typu Caliber BVL 138 je se svojí tloušťkou pouhých 2,23 mm dalším světovým rekordmanem! Strojek je samonavíjecí a obsahuje mikro platinový rotor. Navzdory limitům a omezením, která takto jemný mechanismus doprovází, je strojek ručně dekorován tradičním motivem Côtes de Genève. Kromě tohoto dechberoucícho řemeslného zpracování si tento rekordně tenký model poradil i s dalšími zásadními vlastnostmi. U Octo Finissimo Automatic tak stejně jako u ostatních modelů Bulgari oceníte absolutně přesnou sekundovou ručičku a vodoodolnost až do 30 metrů hloubky.

Nošení Octo Finissimo Automatic poskytuje také jedinečný hmatový zážitek. Hodinářský ciferník a plášť hodinek jsou vyrobeny z ultralehkého titanu, díky kterému skutečně nebudete mít pocit, že hodinky na sobě vůbec máte. Kovové části doplňuje na omak příjemný kožený řetízek z krokodýlí kůže, který doplňuje opět lehoučká titanová spona. Hodinky jsou také nabízeny ve variantě s titanovým náramkem.