Posted in Nezařazené

Rekapitulace týdne módy v Londýně

Rekapitulace týdne módy v Londýně Zveřejněno 25. 2. 2016

Burberry

Snad nejočekávanější přehlídka Londýnského módního týdne přinesla opět nečekanou a nádhernou podívanou. Tentokrát ve velkém stylu inspirovaném vojenskými uniformami, retro stylem a uměleckou hudbou Bloomsbury Group, které kreativní ředitel, Christopher Bailey, miluje nadevše. Glam rock s holínkami, takto popsal ve třech slovech designér podzimní kolekci Burberry. Baily si neodepřel v tvorbě materiály jako lamé, lurex, python kůži, ale i kovová vlákna, jejichž efekt a finální look zdárně připomínal leskl a siluetu brouků. Co je z kolekce zřejmé je, že letos milovnice (a věrné klientky Burberry) příští podzim/ zimu 2016 zajisté díky široké škále kabátků a trenčkotů nebudou mrznout. Pod kabátek nešlo jinak než kombinovat dokonalé šaty ke kolenům z brokátu, nebo široké “pracovní” kalhoty kombinované s jemnými halenkami a košilemi. Oceňujeme také jednoduchost a krásu makeupu a účesů, kterými se nejspíš designér chtěl přiblížit každodenní rutině v uspěchaném životě moderní ženy. Celá kolekce ZDE.

Burberry A/W 2016
Burberry A/W 2016

Alexander McQueen

Módní značka Alexander McQueen se po deseti letech vrací na Londýnský Fashion Week a nutno říci, že ve velkém stylu. Inspirací byla kreativní ředitelce Sarah Burton asi pohádka o Alence v říši divů a tak jsou modely plné motýlků, krajek, kontrastů materiálů a samozřejmě i kontrastu dívčí něžnosti a vzrušující erotičnosti. Burton si v černo-růžové barevnosti pohrála s transparentními materiály, kůží i peříčky a kožešinami ve spojení s “peřinovými” kabátky, výšivkami a korálkovými aplikacemi. Zkrátka vytvořila takovou rockovou pohádku ve které by se chtěla ocitnout snad každá žena. Celá kolekce ZDE.

Alexander McQueen A/W 2016
Alexander McQueen A/W 2016

Vivienne Westwood

Nádhernou rozmanitou podzimní kolekci předvedla na londýnském Fashion Weeku Vivienne Westwood. Modelky vypluly před natěšené diváky v outfitech připomínajících takt trochu Charlieho Chaplina a jeho oversize oblek, samozřejmě šmrncnutý rockovým nádechem, který v kolekci britské královny módy nesmí chybět. Ani barevnost nepůsobila na první pohled moc pospolitě, tlumená hnědá, černá, stříbrná, červená, růžová i zelená a modrá, dávaly ale dohromady mix jako ze staré šperkovnice. A byla to nádhera. Celá kolekce ZDE.

Vivienne Westwood A/W 2016
Vivienne Westwood A/W 2016

Emilia Wickstead

U této kolekce zůstala Emilia věrná ženským siluetám a střihům, které jsme mohli vidět již v kolekcích minulých sezón, jakými byly například dlouhé šaty s vysokým stojáčkem a přestřiženým živůtkem. Designérka se svěřila, že její pestrá paleta barev modelů je inspirována fotografiemi Erwina Blumendelda, na jehož fotografiích nechybí zelená, hořčicová, ale i hnědá a bledě modrá. Za zmínění zajisté stály nadýchané maxi sukně kombinované s jednoduchým topem, které Emilia navrhla v několika barevných kombinacích. Zkrátka a dobře, tato nadčasová, romantická a estetická kolekce zajisté ohromí nejen všechny milovnice a nadšence Emilie Wickstead. Celá kolekce ZDE.

Emilia Wickstead A/W 2016
Emilia Wickstead A/W 2016

Foto: Archiv firem; WWD