Posted in Nezařazené

Rakousko se může stát vaší novou letní destinací

Rakousko se může stát vaší novou letní destinací Zveřejněno 6. 6. 2016

Korutany: jezerní krajina v horském objetí – dovolená mezi horami a jezery na kole i pěšky

U korutanských jezer, mezi Alpami a Jadranem, je lehkost bytí jako doma. Sportovní aktivní dovolená spolu s požitkářstvím – tak by se dala jednoduše popsat dovolená u korutanských jezer a v horách.

Ranní plavání v jezeře, snídaně na prosluněné terase a potom projížďka na loďce po Millstätter See, jehož břehy jsou plné poetických zátok. Romantický trek si můžete užít na trase Höhensteig nad Millstätterským jezerem. U horské chaty Alexanderhütte začíná pověstná Cesta lásky – Sentiero dell´Amore: tři příjemné hodiny chůze, sedm útulných zastávek pro piknik a odpočinek. Dovolenková idyla vás čeká v korutanském národním parku Weissensee, jedné z alpských perel.

Woerthersee Tourismus_Pyramidenkogel_Gert Steinthaler.jpg.2718222

Nesmíme zapomenout na Wörthersee. Vodní turistika, která propojuje jezero a okolní krajinu, nabízí nové pohledy: jen z vodní hladiny jsou krásně vidět některé z perel zdejší architektury – vily s úchvatnými zahradami na březích jezera. Jedna z projížděk Vás zavede k útulné pláži s lehátky. Na Pyramidenkogel na Vás čeká nevyšší dřevěná rozhledna na světě s úchvatným výhledem.

baden-klopeiner-see--florian-mori--o.jpg.3428594

Korutanská jezera patří se svou letní teplotou vody až 28° C k nejteplejším jezerům v Rakousku. Vodomilové si přijdou na své například v Nassfeld u Pressegger See. Po slunečné náhorní plošině v Nassfeldu vede stezka sjízdná i s kočárkem, na které nejen na nejmenší návštěvníky čekají fontánky, vodní mlýny, potůčky atd.

-® Florian Mori_DSC4454-Kitzelberg Blick auf den Klopeiner See_online.jpg.3355912

Nápady na dovolenou z Horního Rakouska a Lince na Dunaji

Horní Rakousko skýtá nečekanou krásu, ať už tradicí ukotvené soužití lidí a okolní krajiny či moderní současnou kulturní scénu v hlavním městě Horního Rakouska, Linci na Dunaji.

Linec představuje symbiózu kultury, přírody a hospodářství usazenou v nádherné přírodě. Titul „UNESCO City of Media Arts“, kterým se město pyšní, jen potvrzuje jeho dynamičnost a otevřenost budoucnosti.

AECDonau20_Linz-®linztourismus_BIN_072013.JPG.3464162

Vedle vizionářského mediálního umění nabízí město i mnoho nejrůznějších historických a kulturních památek a pamětihodností. Dunajské nábřeží je kulturní tepnou města – v létě se zde pořádají nejrůznější open-air představení.

Hafengalerie_ARYZ(c)LinzTourismus_Philipp Greindl_flap.at_2015.jpg.3464219

Horní Rakousko jakožto region pro Vaši dovolenou nabízí bohaté sportovní vyžití, relaxaci a odpočinek uprostřed nádherné krajiny. Nedaleko Lince se nachází hornorakouský dovolenkový ráj, Mühlviertel. Zde je široká nabídka tras pro horská kola, elektrokola i pěší turistiku. Mühlviertel je i oblast proslavená svým pivem a pivovary. Obzvláště jemná voda ze žulového podloží a stovky let šlechtěný chmel dávají zdejšímu pivu jedinečnou chuť. Putování po stopách piva vám ukáže, co to je umění pivovarnictví. Od lánů ječmene, přes chmelnice až do pivovaru, kde vznikají jedinečné receptury zdejšího piva, i tím je oblast Mühlviertel proslavená.

grenzenloser-biergenuss-im-muehlviertel--oberoesterreich-tourismus--o.jpg.3470561

Projděte si hory po svých v Ötztalu

Ötztal není proslavený jen legendárním cyklomaratonem a jako Mekka pro cyklisty a bikery. Ötztal jde stále s dobou, a tak od června můžete navštívit „Bike Republic Sölden“, cykloráj pro každého. Náročný terén vyžaduje absolutní soustředění a zároveň slibuje naprosto jedinečné zážitky. Od konce června je otevřený jedinečný Flow Trail „Teäre Line“ – 6 kilometrů, 130 zatáček a pořád z kopce. Před každým sjezdem stojí za to se rozehřát na pumptracku „Rolling“.

familienwanderung-am-piburger-see--oetztal-tourismus-christoph-schoech--o.jpg.3391023

Maskot „Widi“, veselá horská ovečka, je věrným průvodcem malých i velkých po nejzajímavějších místech Ötztalu. Představí vám například rodinný program v regionu Oetz, hornický areál KIDS PARK v Oetzu, kde si můžete vyzkoušet lezení, rovnováhu, ručkování, houpání, dobývání zlata… Něco úplně jiného pak nabízí Greifvogelpark v Umhausenu, kde můžete obdivovat orly, sokoly, luňáky a další dravce. Zábavou pro celou rodinu je i procházka ALMZEIT-Themenweg v Söldenu, kde vás po cestě čeká mnoho překvapení. A energii cestou nasbíráte ve zdejších horských chatách. Úplnou novinkou je pak Pohádkový svět a Doba ledová.

2525058-saut-zauberwald--oetztal-tourismus.jpg.2823753

Dobrodružství plný Ötztal nabízí i odpočinek a relaxaci. Voda, teplo, pohoda – to je AQUA DOME, lázně v tyrolském Längenfeldu. Léčivá termální voda napouštěná do architektonicky zajímavých bazénů uvnitř i venku – to jsou nejkrásnější rakouské lázně. Zdejší saunový svět je opravdový balzám pro duši i tělo. Jezero Piburger See představuje jedno z nejteplejších a nejidyličtějších tyrolských jezer vysoko nad Oetzem. Tady zapomenete na každodenní starosti.

aqua-dome-tirol-therme-laengenfeld--oetztal-tourismus--o.jpg.3390982

Foto: b2b.austria.info