Posted in Nezařazené

PRVNÍ SVĚTOVÝ POHÁR V RUGBY PRO LOUIS VUITTON

PRVNÍ SVĚTOVÝ POHÁR V RUGBY PRO LOUIS VUITTON Zveřejněno 14. 9. 2015

U příležitosti největšího celosvětového svátku ragby značka Louis Vuitton navrhla speciální pouzdro na slavnou ragbyovou trofej Webb Ellis Cup – největší ve sportu ragby. Pouzdro Louis Vuitton se poprvé veřejnosti představí 31. října při finálovém zápase ve Twickenhamu. Jedná se první spolupráci značky Louis Vuitton a ragbyového sportu.

Předseda svazu World Rugby Bernard Lapasset to komentoval: „Webb Ellis Cup je nejslavnější a nejprestižnější ragbyovou trofejí a jednou z nejikoničtějších sportovních trofejí na světě. Je symbolem jednoty, potěšení, odhodlání a excelence, a proto si zaslouží pouzdro na míru, které se svojí prestiží vyrovná trofeji. Velmi se těšíme na spolupráci s módní značkou tak slavnou, jako je Louis Vuitton, a nemůžeme se dočkat, až uvidíme pouzdro, které bude určitě nádherné – moderní a zároveň klasické.“

„Jsme velmi hrdi na to, že můžeme podpořit Světový pohár v ragby 2015 — a o to více, protože tato spolupráce má pro nás zvláštní význam. Existuje mnoho paralel mezi historií a hodnotami sportu ragby a naší značky. Naše partnerství vychází ze společného základu a naprosto přirozeně vzniklo již před několika lety. Naše značka klade maximální důraz na vzájemnou blízkost a lidské vztahy. Atmosféra týmu a týmové spolupráce, duch ryzí solidarity – to je klíčem našeho úspěchu. Louis Vuitton a William Webb Ellis mají společný příběh – příběh hrdinství, osobní odvahy a dokonalosti. Oba muži byli poháněni kupředu stejným duchem – duchem vítěze. O 150 let později, u příležitosti osmého ročníku Světového poháru v ragby se oba hrdinové setkávají a my máme možnost společně s nimi si vychutnat skutečně nezapomenutelné okamžiky,“ uvedl Michael Burke, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Louis Vuitton.

Pouzdro vzniká v oddělení zakázkové výroby v historických dílnách společnosti v Asnières u Paříže. Bylo navrženo slavné trofeji, která je z pozlaceného stříbra, přesně „na tělo“. Pouzdro je potaženo legendárním plátnem Louis Vuitton Monogram, je koncipováno jako cestovní a opatřeno charakteristickým mosazným zámečkem a rohovými kryty. Otevírá se zepředu a shora, aby šla trofej snadno vyjmout.

Zakázkové pouzdro na trofej navazuje na dlouhou tradici značky Louis Vuitton ve výrobě elegantních a důmyslně navržených pouzder a zavazadel pro cestovatele – takových, jimž se nebojí svěřit ani své nejcennější osobní věci. Za 150 let se v dílnách v Asnières vyrobila celá řada zakázkových zavazadel – od skládacích lůžek, která se dají přenášet jako kufr, pro afrického objevitele Pierra Savrgana de Brazzu, po kufr-sekretář na 1000 doutníků či přenosný servis na čaj pro mahárádžu Baroda. V dílnách také vzniklo pouzdro na nejstarší sportovní trofej světa – stříbrnou konvici America’s Cup, která putuje již od roku 1851. V nedávné historii značka Louis Vuitton vyrobila například pouzdro na trofej Mistrovství světa ve fotbale 2014 (FIFA World Cup).

Foto: Archiv firem