Posted in Nezařazené

Pruhy na jarní scéně

Pruhy na jarní scéně Zveřejněno 22. 2. 2016

Geometrické, ale zároveň tak osvěžující a neotřepané, to jsou pruhy, které návrháři použili v kolekcích S/S 2016. Pruhy nechybí ani v poslední kolekci Rafa Simonse pro Dior. Hraje si s nimi jak svisle, tak vodorovně.

Dior S/S 2016
Dior S/S 2016

Pánové Dolce a Gabbana si hrají velmi rádi. Pruhy rovněž hrají důležitou roli v jarní kolekci a jsou doplněny o aplikace v podobě květin a jiných letních motivů. Pokud jste skutečně velkým vyznavačem pruhů, pak si povšimněte i slunečních brýlí a přidejte je na váš nákupní seznam.

Dolce&Gabbana S/S 2016
Dolce&Gabbana S/S 2016

Emilia Wickstead jde ještě dál. Šaty s balonovými rukávy a maxi délkou nechávají pruhy vskutku vyniknout. Zároveň dokazuje, že s pruhy můžete snadno experimentovat, jak to dokazuje na pruhované sukni růžových odstínů.

Emilia Wickstead S/S 2016
Emilia Wickstead S/S 2016

Max Mara se drží tradičních námořnických pruhů, kterým mění jen barvu.

Max Mara S/S 2016
Max Mara S/S 2016

Miuccia Prada pro změnu do své kolekce vložila pruhy, připomínající pyžamo, ve kterém v našem mládí spávali tatínci. Ona je pozvedla mnohem výše a zkombinovala s výraznými šperky a lesklým materiálem.

Prada S/S 2016
Prada S/S 2016

Roksanda tedy svou hru s pruhy mimořádně povýšila a to jak barevností, velikostí, tak střihem. Nosit tyto skvělé modely si žádá patřičnou odvahu, vkus a osobnost.

Roksanda S/S 2016
Roksanda S/S 2016

To Stella McCartney sází na jednoduchost, sportovní styl, přirozenost. A to se nám opravdu líbí.

Stella McCartney S/S 2016
Stella McCartney S/S 2016

Svislé pruhy jsou oblíbené i pro svůj tzv. zeštíhlujíc trik. Každý ví, že svislé pruhy zeštíhlují a vodorovné zase rozšiřují, i když ani to vždy neplatí stoprocentně. “Potřebujete-li si trochu ubrat v horních partiích těla, zvolte top nebo halenku s jedním středovým pruhem nejlépe v kontrastní barvě. Díky tomu budete působit nejen štíhlejší, ale také vyšší. Naopak dolní partie nejlépe oklamete v rovných kalhotách s úzkými proužky“, radí naše redaktorka Mia Čentešová.

Jak pojmete módní legendu jménem pruhy, záleží především a pouze na vás samotných!

Foto: WWD