Posted in Roberto Coin

Přední česká designérská elita se nechala inspirovat kolekcí šperků Roberto Coin

Přední česká designérská elita se nechala inspirovat kolekcí šperků Roberto Coin Zveřejněno 19. 10. 2016

Jedna myšlenka spojující víc než jedno řemeslo. Smysly, esence a propojení. Osmička jako magické číslo a konečný výsledek v podobě životního setkání. Tak by se dal popsat večer, který se odehrál na italské ambasádě, na který byl portál parizskaulice.cz pozván. Byl to večer plný krásy, umělecké představy, českého a slovenského řemesla, kreativity a především ženských snů. A na to vše odhlížel sám pan Roberto Coin se svou manželkou.

14642482_1377439158932872_483126772057827402_n

V jedinečném projektu se setkali přední čeští tvůrci a jeden slovenský: Liběna Rochová, Klára Nademlýnská, Ivana Mentlová, Zuzana Kubíčková, Tatiana Kovaříková, Lukáš Macháček, LAFORMELA a Michael Kováčik. Ve fascinujícím světě neutuchajících inspirací tak mohli dát průchod vlastnímu ztvárnění výjimečnost šperků Roberta Coina.

14731339_1377439145599540_1210897041044348099_n

Nezávisle na sobě však všichni umělci zachycují proměnlivost a zároveň nadčasovou krásu přirozené ženskosti, která se může proměňovat dle přání a nálady každé z žen. V hlavní roli vystupuje žena, která coby bezbřehá inspirace samotného pana Coina sjednocuje šperkařské a oděvní dílo v jeden celek.
Roberto Coin také vyjádřil svou podporu českým designérům zorganizováním focení všech osmi modelů pod taktovkou Anny Mrazek Kovačič s modelkou a slovenskou Miss 2016 Kristínou Činčurovou a také se známou módní blogerkou Inou T. na níž Liběna Rochová ušila model inspirovaný kolekcí Golden Gate.

www

CARNABY STREET by KLÁRA NADEMLÝNSKÁ
Swingující Londýn dal v průběhu šedesátých a sedmdesátých let rozkvést modernímu umění, novým stylům a inovativní módě, přetvořil tak britskou kulturu a stal se také inspirací nejnovější kolekce Carnaby Street z pera Roberto Coina. Energie patrná v každém kousku z kolekce se promítla do charakteristických siluet a hry barev, které připomínají extravagantní trendy ovládající scénu té doby. Carnaby Street kolekce je dynamická, ušlechtilá a přesto avantgardní. Odhaluje svou silnou a charismatickou podstatu rodící se ikony a připomíná tak výbušné začátky předních uměleckých hnutí.

carnaby-street_01

 

Inspirace
„Ke kolekci šperků Carnaby Street jsem navrhla asymetrický komplet v černé barvě, tak aby podpořil čistý design šperků. Chtěla jsem, aby model působil moderně, ale zároveň žensky. Protože kolekce šperků “Carnaby”je inspirovaná kreativním obdobím Londýna – Carnaby Street, chtěla jsem se pocitově přiblížit této avantgardní náladě, ale zároveň vytvořit něco současného.“

bez-nazvu

GOLDEN GATE by LIBĚNA ROCHOVÁ
Stačil pouhý okamžik, kdy zrak Roberto Coina padl na starou fotografii mostu Golden Gate a během chvilky se zrodil nápad na novou kolekci šperků s rafinovaným designem. Výsledkem jsou překrásné kousky vyvedené ve zlatě, dostatečně výmluvné a intenzivní, stejně jako příběh, jež byl inspirací. Hladký a lesklý povrch skrývá mocnou a fascinující strukturu tohoto architektonického skvostu.

golden-gate_02

Inspirace
“SPIRIT OF GOLDEN GATE” – oděvní objekt vznikl inspirací šperků z kolekce Golden Gate. Model je vytvořen pro tento večer a pro tento šperk. Látka od věhlasné švýcarské firmy Jakob Schlaepfer byla objednána speciálně pro tyto šaty. Minimalismus, energie a síla šperku byla zásadní ideou pro vznik šatů.“

bez-nazvu

GOURMETTE by LAFORMELA
Klasické použití zářivého zlata a neskutečná lehkost nadčasového tvaru jsou stěžejními rysy Gourmette kolekce. Výrobní proces představuje zcela revoluční přístup: inovační dílky jsou lisované ve zlatě a každý detail je výhradně ruční výroby, k docílení bezchybného zrcadlového efektu. S úctou k italské řemeslné tradici a její moderní reinterpretaci představuje tato kolekce dvě nejzákladnější hodnoty značky Roberto Coin, kterou je pragmatismus a kreativita při neustálém hledání nových výzev.

gourmette_01

Inspirace
„Návrháři značky LAFORMELA pracují s nadsázkou. Outdorová pánská košile a klasická vznešenost aplikovaného plisé přináší invenci, stejně jako mocná kolekce šperků Gourmette.“

bez-nazvu

NEW BAROCCO by KUBÍČKOVÁ ZUZANA
Nejoblíbenější a nejrafinovanější kolekce z tvůrčí říše Roberto Coina, na které Vás okamžitě upoutá výrazné propletení zlatých křehkých nitek v kombinaci s diamanty a safíry. Kameny jsou v jednotlivých modelech zasazeny tak, aby podtrhly jedinečnost speciálního tvaru zvaný markýza. Ten je jedním z nejoblíbenějších designů v dílně samotného pana Coina. Kolekce těchto skvostných šperků si uchovává svou výjimečnost skrze jednoduchý design vhodný pro každodenní nošení.

newbarocco_17

Inspirace
„Šaty doplňují kolekci NEW BAROCCO svým decentním třpytem a klasickou siluetou. Jsou ušity z jemné síťky, která je protkána lurexovým vláknem, transparentními flitry a skleněnými korálky. Dekolt odhaluje pouze ramena, ale celková silueta šatů díky charakteru materiálu dává jasně tušit kontury ženských křivek.“

bez-nazvu

POIS MOI by KOVAŘÍKOVÁ TATIANA
Nová ikona mezi kolekcemi Roberto Coina je jedna z nejvýraznějších a nejelegantnějších. Moderní vzor puntíku zdobí siluetu oblého čtvercového tvaru šperků. Tento oblý tvar nachází inspiraci v televizních obrazovkách z padesátých let. Hlavní roli zde hraje zlato v různých odstínech, které společně s nejčistšími diamanty vytváří půvabné a charismatické kousky. Avantgardní a přitom noblesní, věcná a elegantní, taková je Pois Moi.

pois-moi_32

Inspirace
„Vycházela jsem z kolekce Pois Moi od šperkařské firmy Roberto Coin. Vybrala jsem si tuto kolekci pro krásu a jednoduchost, která perfektně sedí k mému stylu navrhování. Vytvořila jsem dlouhé šaty podtrhující linii. Hluboký dekolt a odkrytá záda se spadlými volnými dlouhými rukávy, které dávají vyniknout šperkům.“

bez-nazvu

PRINCESS by MENTLOVÁ IVANA
„Fantazie nikdy nezestárne z jednoho prostého důvodu, představuje totiž cestu do dimenze, kde čas neexistuje,“ řekl Walt Disney. Nejnovější kolekce Roberto Coina má výstižný název „Princess“, neboť je vyprávěna jako pohádka, rozdělená do několika rozmanitých příběhů zlata, květin, světla a stínů, orámovaných magickou zlatou nitkou. Šperky z kolekce Princess jsou rozličné a všechny jedinečné, stejně jako múzy, které se jim staly inspirací. Zlato, někdy blyštivé, jindy saténově matné se střídá s romantickým květinovým vzorem a rockovým, často až moderním pojetím.

princess-collection_03

Inspirace
„Kombinovala jsem různé struktury materiálů, stejně jako je tomu v celé kolekci Princess, kde se střídá mat s leskem a brilianty. Nejvíce mě inspiroval náhrdelník „obojek“ a široké náramky. Celá kolekce působí velmi moderně. Chtěla jsem, aby šaty jen dotvořily celek a podpořily osobnost nositelky. Použila jsem kůži, samet a kožešinu v barvě hořké čokolády.“

bez-nazvu

ROCK & DIAMONDS by MACHÁČEK LUKÁŠ
Revoluční design, diamanty a hroty drahých kamenů poprvé pohromadě v této nevídané kolekci, zobrazující krásu rebelie sedmdesátých let, kterým vládl glam rock. Diamanty dodávající šperkům jasnou záři a směle tvarované siluety ve Vás probudí důvtip moderní “rock girl”, odvážné a temperamentní, která zároveň nemůže odolat eleganci.

rock-diamonds_01

Inspirace
„Outfit ke kolekci Rock & Diamonds vznikl z čisté 1. myšlenky při pohledu na kolekci a její název. Proto je celý outfit z pravé kozí kůže což jen umocní název kolekce ROCK a černý monolit outfitu dá dokonale vyniknout záři diamantů. Outfit je plný rebelie, asymetrie a sex appealu!“

bez-nazvu

SCORPION by KOVÁČIK MICHAEL
Kolekce Scorpion je výjimečná ztělesněním těch nejprovokativnějších podob tvůrčí mízy nevyčerpatelného šperkařského mistra Roberto Coina. Bájné bytosti jsou v jednotlivých špercích skvostně tvarované od hlavy až k ocasu v cívkách z bílého, růžového i žlutého zlata, rozzářené černými, hnědými a čirými diamanty. Toto exkluzivní klenotnické dílo představuje skutečné umění, malý talisman, který splní Vaše tajná přání.

scorpion3

Inspirace
„Šaty vyrobené ze 100% hedvábného saténu byly inspirované kolekcí Scorpion za jejich hlavním účelem, podtrhnout společně se šperky ženskou sílu a krásu.“

bez-nazvu

Foto: Anna Mrazek Kovačič; Archir firem; Instagram