Posted in Christian Dior Valentino

PFW: Dior, Balenciaga, Valentino, Céline

PFW: Dior, Balenciaga, Valentino, Céline Zveřejněno 6. 3. 2017

Dior

Dior zahalí podzim do různých odstínů modré. Alespoň takto to vidí Maria Grazia Chiuri, která světu představila v pořadí druhou kolekci ready-to-wear. Musée Rodin opět ožilo feminismem, který kolekcí prochází. Kromě modrých odstínů první řada plná slavných jmen jako Sienna Miller, Kate Moss, Ruth Wilson, Clémence Poésy, Karlie Kloss a Rihanna mohla obdivovat i novou podobu pracovních uniforem, které se rozhodně staly inspirací. Diorova elegance až na několik nádherných šatů vzala trochu za své, ale doba si žádá i v takto legendárních domech inovace a přiblížení se současné generaci, která se od klasiky vzdaluje. Celá kolekce ZDE.

dior

Balenciaga

Které modely firma LBM do svého butiku Pařížská 17 pro podzimní a zimní sezonu vybere, zatím netušíme, ale ve velké kabelky doufáme. Stylisté je rádi zatracují, ale nás baví. Další kousek, který stylisté odsuzují, jsou punčocháče, ale ty barevné, které nám nabízí Demna Gvasalia jsou neodolatelné. Navíc tento designér ukazuje zcela nový způsob nošení kabátů, který rozhodně vybočuje z řady. Celá kolekce ZDE.

balenciaga

Valentino

Opět úchvatná plejáda šatů, které každá žena touží vlastnit. Pierpaolo Piccioli ví, co ženu dělá ženou a ani na podzim to nebude jiné. Smysl pro romantiku a barevnost tento designér rozhodně nepostrádá a vždy nás nadchne kolekcí, u které se tají dech. Inspirace z dob Jany Eyrová je zde zcela zřejmá. Na jedné straně šaty evokují cudnost, minimalismu a na té druhé sofistikovanost, hravost. Celá kolekce ZDE.

valentino

Céline

Dle dostupných informací se na tuto značku můžeme již brzy těšit i v Pařížské ulici. Bývalý butik Bulgari uvolnil místo právě této francouzské ikoně, a tak nás podzimní kolekce velmi zajímala. Pravděpodobně rovněž v tomto butiku najdeme obří kabelky, které hrály důležitou roli na včerejší přehlídce. Nechyběly taktéž obří šály a plédy, které modelky hrdě držely. Pokud patříte mezi milovnice oversize kabátů a sak, pak rozhodně sledujte dění na Pařížské 15. Celá kolekce ZDE.

Bez názvu

Foto: WWD