Posted in Nezařazené

Parfémy Louis Vuitton: Cesta, která začíná na holé kůži

Parfémy Louis Vuitton: Cesta, která začíná na holé kůži Zveřejněno 30. 8. 2016

Mistr parfumér Jacques Cavallier Belletrud se narodil v Grasse, kolébce parfémů i kožedělného řemesla. V honbě za nečekanými a neobvyklými emocemi, exotickými a vzácnými surovinami procestoval již všech pět kontinentů. Hledá inspiraci v prožitcích, které člověk zažívá jen daleko od domova. Tentokrát si naplánoval sedm takových voňavých „cest“ – sedm parfémů, které jsou určeny jako ozdoba holé kůže. Sedm vůní, které nositelce pomohou v hledání sama sebe. Sedm scénářů vzrušujícího příběhu. Sedm intenzívně ženských vůní eau de parfum.

Od lehké vzdušnosti parfému Rose des Vents po opojnou vůni Turbulences, přes extázi první noci, kterou evokuje Dans la Peau, i momentu ponoření se sama do sebe, k němuž vyzývá Apogée; od vůně Contre Moi, která odhalí vaše nitro, přes Matière Noire – obraz vaší temnější stránky – po niterný Mille Feux…kolekce Les parfums Louis Vuitton představuje jednu velkou cestu emocí. Pojďte, dobrodružství začíná…

aaa

Turbulences je vůně, která evokuje tuberózu za rozbřesku. Tuberóza vyniká na svůdném, ale nepřebíjejícím pozadí, které tvoří exotické ovoce. Jacques dostal nápad pro tento parfém jeden srpnový večer v Grasse, když se procházel ve své zahradě s otcem, který je také parfumérem. Oba muži se museli zastavit, jak opojeni a překvapeni byli tou harmonií bílých květů. Bylo nemožné oddělit vůni tuberózy od vůně jasmínových květů. S tímto zážitkem v paměti ses mistr parfumér věnoval několik měsíců jen kompozici olfaktorních akordů, které by zhmotnily tuto vzpomínku. Tuberóza a – samozřejmě – jasmín z Grasse, absolue extrakt z jasmínu sambakového, který se používá v Číně jako vonná příměs do těch nejvzácnějších čajů, čínská magnólie, provensálská růže a akord kůže, který celé kompozici dodává na živočišnosti. Aplikujte na kůži a nechte se uhranout intenzívním dojmem z této okouzlující vůně.

Jacques Cavallier Belletrud chtěl zvěčnit pocit znovuzrození pomocí symbolu věčného koloběhu života – konvalinky. Její vůně je poetická a milují ji lidé na západě i v Japonsku. Cílem mistra parfuméra bylo ve vůni Apogée vytvořit elixír nevinnosti.

Vůně Contre Moi evokuje spojení dvou cestovatelů. Smyslný výron emocí, který si najde cestu ven přes jakkoliv silnou slupku. Jacques Cavallier Belletrud je celoživotně fascinován vanilkou – zná všechny její botanické druhy a poddruhy zpaměti. Zde použil extrakt z madagaskarské vanilky, která vytváří téměř „kožený“, animální dojem, a také velmi vzácnou tahitskou vanilku. Ale místo tradičního lusku se mistr parfumér rozhodl nechat se inspirovat vanilkovým květem.

Matière Noire je jako kaleidoskop vůní – kontinuální metamorfóza oděná do stínů. Jacques Cavallier Belletrud chtěl, aby parfém ztělesňoval konkrétní barvu. Inspirace přišla, když navštívil kožedělné dílny Louis Vuitton, kde viděl mistra, jak z kusu kůže malinové barvy vyrábí luxusní kabelku. Kůže barvy zralého ovoce mu vnukla nápad – propojit vůni kůže a barvu maliny.

Mille Feux je exploze emocí. Ohňostroj pocitů. Oslava vůní.

Všech sedm parfémů Louis Vuitton se nabízí jako 200 ml, 100 ml, cestovní balení se čtyřmi 7,5 ml náplněmi a sada sedmi 10 ml miniatur. Flakony Louis Vuitton jsou tak kvalitní, že vydrží celá léta. Můžete je i darovat svým dětem. V každém značkovém butiku Louis Vuitton vám je naplní díky unikátnímu plnicímu zařízení, které bylo vyrobeno speciálně pro tento typ flakonů. Trvá to jen pár minut – prázdný flakon je naplněn – zcela bez přístupu vzduchu, jako ve sci-fi filmu. Plnicí zařízení je také poctou Les Fontaines Parfumées (parfémovým fontánám) v ateliéru Jacquese Cavalliera Belletruda v Grasse, kam si již mnoho desetiletí mohou klienti chodit naplnit své flakony originálními vůněmi.

Foto: Archiv firem