Posted in Christian Dior

Oslavy začínají: Dior slaví 70 let!

Oslavy začínají: Dior slaví 70 let! Zveřejněno 20. 12. 2016

Také se nám nechce věřit, že je tomu teprve sedmdesát let od chvíle, kdy francouzský návrhář Christian Dior otevřel svůj slavný módní podnik. Jako kdyby to bylo nejméně sto let! Dior je jednou z nejluxusnějších a nejuznávanějších značek na trhu, jak s módou, tak s kosmetikou. Všichni toužíme po tom, mít alespoň jednu věc od pana Diora ve skříni. Nebo snad ne?

dior_christiandior_jpg_8454_north_499x_white

Vše začalo roku 1947, kdy Christian Dior otevřel dveře svým prvním zákaznicím. V čele značky Dior se za ta léta vystřídalo již sedm kreativních ředitelů. A právě jim teď Dior k oslavě výročí věnuje celou knihu. Vlastně sedm knih, každou je věnovaná jednomu z návrhářů. Od samotného Christiana Diora až po Mariu Graziu Chiuri. Dárek pro všechny milovníky módy je tím pádem vyřešený.

christiandior_1948_credits_lazizhamani_jpg_2020_north_499x_white

V knize se dozvíte, jak každý z návrhářů ovlivnil značku Dior, co přinesl nového a jaká byla jeho kreativní vize v době působení u tohoto módního gigantu. Kniha je plná krásných ilustrací od Laziz Hamani. Další příběhy o geniálním designérovi a jeho celoživotním díle si můžete přečíst v dalších knihách, které jsou plánovány na roky 2017 a 2018. Také se nemůžete dočkat?

christiandior_1957_credits_lazizhamani_jpg_4275_north_499x_white

Fotografie: vogue.fr; profimedia.cz
Text: Tereza Spilková