Posted in Nezařazené

Nový Mercedes-Benz GLE. Dynamika. Síla prosadit se. Relaxace.

Nový Mercedes-Benz GLE. Dynamika. Síla prosadit se. Relaxace. Zveřejněno 8. 10. 2015

Od září 2015 můžete na ulicích potkávat další novinku tohoto roku ze segmentu SUV: Mercedes-Benz GLE. Velikostí a kategorií tento model nahrazuje model ML. Kromě standardních naftových a benzínových motorů nabídne nové GLE i verzi PLUG-IN HYBRID. Nové GLE 500 e 4MATIC je kombinací silného třílitrového spalovacího motoru V6 a elektromotoru s vysokonapěťovým lithium-iontovým akumulátorem, který lze nabíjet externě. Agregát V6 má výkon 245 kW (333 k), maximální točivý moment 480 Nm a nejvyšší rychlost 245 km/h. S elektromotorem o výkonu 85 kW (116 k) a točivým momentem 340 Nm se kombinovaná spotřeba paliva pohybuje v rozmezí 3,7–3,3 l/100 km.

Pohodlně a nad věcí.

Vysoce komfortní interiér nového GLE vytváří díky kvalitním výbavám a materiálům velkolepý prostor. Ať už jedete kamkoliv, díky službě Mercedes connect me zůstanete ve spojení s celým světem:  inovativní služby konektivity Vám poskytnou fascinující možnosti digitálního spojení. Suverenita je jednou z předností sady jízdních asistentů Plus v příplatkové výbavě. Sada obsahuje bezpečnostní a asistenční systémy, které řidiči usnadňují činnost, snižují riziko nehody a zlepšují ochranu cestujících i ostatních účastníků silničního provozu. Brzdový asistent BAS PLUS s funkcí Cross-Traffic Assist a brzdy PRE-SAFE® snižují v městské dopravě riziko nehod na křižovatkách, nehod způsobených najetím do vozidla jedoucího vpředu a také riziko kolizí s chodci. Aktivní asistent jízdy v pruzích a aktivní asistent hlídání mrtvého úhlu pomáhají řidiči, pokud vozidlo neúmyslně opustí jízdní pruh nebo pokud při změně jízdního pruhu hrozí nebezpečí kolize s jinými vozidly. Díky jednostranným brzdným zásahům mohou vozidlo navést zpět do jízdního pruhu, případně zabránit nehodě. A také systém PRE-SAFE® PLUS, který rozšiřuje preventivní systém ochrany cestujících PRE-SAFE® o opatření při hrozícím nárazu do vozidla zezadu. DISTRONIC PLUS s asistentem řízení a funkcí Stop&Go Pilot pomáhá řidiči udržovat bezpečný odstup od vozidla jedoucího vpředu a zůstat uprostřed jízdního pruhu.

S odhodláním zvládne všechny disciplíny na silnici i mimo ni.

Užijete si každý metr na cestě do cíle. Nastavte si podvozek prostřednictvím ovladače DYNAMIC SELECT na požadovaný styl jízdy: od komfortního přes sportovní až ke zcela individuálnímu. Za příplatek je k dodání také sada Offroad Technik pro vzrušující jízdu v náročném terénu.

Kdo v sobě spojuje sílu prosadit se, dynamiku a relaxaci – umí ocenit dosažené cíle a intenzivně prožít každý okamžik. Navštivte nás a poznejte nové prémiové  SUV od Mercedes-Benz. Nové GLE.