Posted in Valentino

Nový Dior, Elie Saab, Valentino nebo Balenciaga: Luxusní nabídka z Paříže

Nový Dior, Elie Saab, Valentino nebo Balenciaga: Luxusní nabídka z Paříže Zveřejněno 3. 10. 2016

Christian Dior

Právě tato přehlídka byla bezpochyby tou nejvíce očekávanou v rámci všech světových módních týdnů. Po odchodu Rafa Simonse a bezvládí ve francouzském domě Dior do čela kreativního týmu poprvé v historii usedla žena. Od  Valentina odešla a exkluzivní nabídku přijala Maria Grazia Chiuri. Její premiérovou kolekci si nenechaly ujít ani slavné tváře a do předních řad usedly vedle Anny Wintour, Suzy Menkes i zpěvačka Rihanna, Kate Moss, Jennifer Lawrence, Natalie Portman, Natalia Vodianova, Carla Bruni-Sarkozy, Marion Cotillard, Karlie Kloss, Diane Kruger, Olga Kurylenko, Gemma Artenton, Laetitia Casta nebo Milla Jovovich.

dior

Maria právem sklidila velký potlesk. Její kolekce skutečně překvapila a nenechala nikoho na pochybách, že vedení Dioru nešláplo vedle. Designérka se nesnažila napodobovat, předvedla inovaci, která však stále ctí odkaz pána domu i minulých designérů. Maria si hodně pohrála s logem, které umístila na stužky kolem krku nebo na boty. Logo nechybí ani výrazně na kabelkách a CD doplňuje nonšalantně i oblečení. V kolekci nechybí průhlednost, řada výrazných detailů, výšivky, ale i trička, která se určitě stanou ikonickými. Barevné paletě dominují odstíny černé, bílé, rudé, šedé, tělové nebo pastelově modré. Maria Grazia Chiuri představila celkem 64 modelů, které rozhodně nikoho nezklamaly. Celá kolekce ZDE.

dior-s

Balenciaga

Návrhář Demna Gvasalia představil v pořadí druhou kolekci ready-to-wear v barvách značky Balenciaga. Tentokrát hosty vskutku šokoval s kabelkou, jejíž rozměry dosahují velikosti cestovního zavazadla. Pokud ženy měly do této chvíle problém „nacpat“ vše do kabelky běžných rozměrů, pak Demna jim rozhodně změní život a problém rázem vyřeší. Jen elegance při chůzi se trochu vytratila a v přecpaných ulicích můžeme narazit na potíže. V kolekci nechybí trenčkoty, saka a bundy s boxerskými rameny, které má návrhář ve velké oblibě. Nelze si nepovšimnout bot, které jsou schované pod strečovými ostře barevnými kalhotami, hranatých bot, výrazných barev nebo diamantových broží. Logo jako takové Demna upozadil. Celá kolekce ZDE.

balenciaga

Valentino

Kolekce Valentino vytvořena už jen designérem Pierpaolo Piccioli nabídla publiku fantastickou plejádu šatů. Barevná paleta je inspirována renesancí. Již po prvních vteřinách bylo jasné, že tato kolekce se rozhodně brzy objeví na řadě celebrit na červeném koberci. Pierpaolo dokazuje, že k šatům se nemusíte bát volit sandály bez vysokých podpatků, abyste stále působila elegantně a žensky. Celá kolekce ZDE.

valentino

Elie Saab

Když hvězdy tančí nemusí být jen slogan pro známou taneční soutěž, ale rovněž pro kolekci S/S17 Elieho Saaba, který skutečně na svých modelech nechal hvězdy roztančit. Hvězdy se staly Elieho velkou inspirací stejně jako lesk diskoték, který můžeme vidět na materiálech. Elie Saab zdůrazňuje vosí pas a dodává celé kolekci mladistvou ženskost s velkým sex-appealem, který k tanečnímu parketu zkrátka patří. Celá kolekce ZDE.

elie-saab

Foto: WWD