VEČER NA POČEST LOUIS VUITTON A NICOLASE GHESQUIÈRA

13. 12. 2017

Na konci listopadu se v New Yorku uskutečnila každoroční dobročinná akce pořádaná nadací Lincoln Center Corporate Fund na podporu deseti rezidentních uměleckých organizací, které fungují v kampusu Lincoln Center. Tato jedinečná událost díky obrovskému počtu hvězdných jmen každoročně budí obrovský zájem médií. Letošní ročník přilákal například herecká esa Jennifer Connelly, Catherine Deneuve, Nicole Kidman a Michelle Williams či legendární fotografky Cindy Sherman a Annie Leibovitz. Podívejte se, komu to na charitativním večeru, kde byly vybrány téměř dva miliony dolarů, nejvíce slušelo!

An Evening Honoring… je každoroční dobročinná akce pořádaná nadací Lincoln Center Corporate Fund na podporu deseti rezidentních uměleckých organizací, které fungují v kampusu Lincoln Center.  Jennifer Connelly a Paul Bettany při této příležitosti předali uměleckému řediteli dámských kolekcí Louis Vuitton Nicolasovi Ghesquièrovi cenu The Women’s Leadership Award za jeho dlouholetý přínos módnímu průmyslu. V rámci gala hosté zhlédli také exkluzivní multimediální prezentaci Alice Tully určenou pouze pro tento jediný večer, která je věnována Nicolasovi Ghesquièrovi a jeho progresívnímu návrhářskému stylu.

Na galavečeru také vystoupil také Woodkid a zvláštním hostem byla francouzská ikona Catherine Deneuve. Mezi slavnými a krásnými dále nechyběli Léa Seydoux, Sophie Turner, Riley Keough, Annie Leibovitz, Ruth Negga, Justin Theroux, Laura Harrier, Jaden Smith, Xavier Dolan, Noomi Rapace, Hidetoshi Nakata či Cindy Sherman a Woodkid.

Nicolas Ghesquière & Catherine Deneuve

Středem pozornosti byl však logicky samotný návrhář tradiční francouzské značky. Nicolas Ghesquière se narodil ve městě Comines na severu Francie v roce 1971. Ve věku 15 let se prostřednictvím studentských stáží dostal do módní branže. Po studiích nastoupil v roce 1991jako návrhářský asistent k Jean-Paulovi Gaultierovi. V roce 1995 přešel do módního domu Balenciag, kde byl v roce 1997 jmenován uměleckým ředitelem. Jméno si získal díky svým skulpturálním, futuristickým siluetám, která však nezapřou pařížský styl. Tři sezóny navrhoval pro různé společnosti, včetně italského domu Callaghan.

V říjnu 2001 získal cenu CFDA International Designer Award. V roce 2006 byl časopisem Time zvolen za jednou ze 100 nejvlivnějších osob na světě, a v roce 2007 převzal od francouzského stylu řád Chevalier des Arts et des Lettres. Je považován za jednoho z nejzajímavějších návrhářů své generace a je široce uznáván jako průkopník celosvětových módních trendů. V listopadu 2013 nastoupil Nicolas Ghesquière ke značce Louis Vuitton, do funkce uměleckého ředitele dámských kolekcí. V listopadu 2014, rok po svém příchodu k Louis Vuitton, byl jmenován titulem Wall Street Journal módním inovátorem roku, a v prosinci získal cenu pro designéra roku na British Fashion Awards.

Nicolas Ghesquière získal také ocenění Designer of the Year časopisu InStyle (2015) a stal se čestným předsedou hvězdami ověnčeného galavečera Met Gala (2016). Od roku 2015 je členem poroty LVMH Awards. V květnu roku 2017 byl Nicolas Ghesquière pozván jako řečník a zahájil konferenci Financial Time Business of Luxury Summit.

Justin Theroux

Nicole Kidman

Jennifer Connelly

Léa Seydoux

Michelle Williams