Posted in Nezařazené

Nově v Mercedes me Store – Mercedes-Benz GLE kupé

Nově v Mercedes me Store – Mercedes-Benz GLE kupé Zveřejněno 29. 6. 2015

Nový expresionizmus v uměleckém konstruování vozidel vchází do života v novém kupé GLE. S jeho splývavými liniemi, širokými rameny a silově modelovanými povrchy. Jeho silueta připomínající kupé a širší stopa propůjčuje SUV zcela novou, extrémně individuální dynamiku a vzhled.

Světovou premiéru zažil tento vůz v lednu 2015 na autosalonu v Detroitu, v Evropě byl poprvé k vidění na ženevském autosalonu v březnu a v Čechách si mohli lidé tento vůz poprvé naživo prohlédnout na motoristické slavnosti Legendy v červnu. Na showroomech by se vozy měly fyzicky objevit během července.

Exteriér

Nízká karoserie a ostře skloněná linie střechy. Tyto dvě vlastnosti propůjčují novému kupé GLE jeho charakteristickou siluetu. Svou fascinující souhrou prvků, která je jinak charakteristická pro SUV, tento vůz působí svými výrazně expresivními proporcemi.

Zadní partie nového kupé GLE působí svým spektakulárně novým designem: Horizontální linie jsou obzvlášť patrné v širokých světlech. Inovativní.: Držák registrační značky je začleněn do masivního nárazníku s chromovanou ochranou spodní části vozu.

Boční pohled na vůz je přitažlivý díky střešní linii, která se pozvolna svažuje k zádi, jakož i dlouhému rozvoru, krátkým přesahům, obložení podběhů typickému pro SUV a bočním prahovým lištám. Linie typické pro Mercedes-Benz propůjčují tomuto vozu dynamiku bohatou na napětí, která je evidentní i na stojícím voze.

Design přídě je charakterizován mřížkou chladiče s jednou žaluzií, typickou pro kupé Mercedes-Benz. Působivá je i kapota s nápadnými powerdomy.

Interiér

Sportovní charakter typický pro kupé spojený s pocitem prostoru typickým pro SUV: V interiéru nového kupé GLE lze najít to nejlepší z obou světů. Luxusní doplňky zaručují exkluzivitu typickou pro Mercedes-Benz.

Jedním z těchto luxusních doplňků je například nadstandardní ionizace vnitřního vzduchu. Toto opatření působí osvěživě a zlepšuje kvalitu vzduchu v interiéru vozu. Dveře, které se otevírají v obzvlášť širokém úhlu, a vysoko umístěná sedadla zaručují snadnější přístup a vysokou úroveň prostornosti a pohodlí.

Standardní sportovní sedadla, multifunkční kožený sportovní volant a velké hliníkové prvky lemování nebo nadstandardní dřevěné či v klavírovém laku podtrhují sportovní charakter vozu, stejně jako horizontálně zdůrazněné linie palubní desky a dveří.