Posted in Nezařazené

Niche parfémy: Luxusní vůně, jež vyjádří vaši osobnost

Niche parfémy: Luxusní vůně, jež vyjádří vaši osobnost Zveřejněno 14. 10. 2019

Toužíte pro vůni, která bude jedinečná, nezapomenutelná a dokonale splyne s vaší osobností? Už vás unavujete, že používáte stejný parfém jako zástupy lidí ve vašem okolí? Pak je nejvyšší čas obrátit svou pozornost k niche parfémům. Protože když narazíte na parfém s označením niche, můžete si být jistí, že jste objevili to nejlepší, co parfémový svět nabízí.  

Vůně jako součást vaší identity 

Přemýšleli jste někdy, jak jsou ve vašem životě důležité vůně? Pojí se s různými etapami našich životů, dokážou navodit tu správnou atmosféru, vyvolat krásné vzpomínky a ovlivnit naši náladu. Vůně také ovlivňuje, jak vás vnímají ostatní a vypovídá o vašem vkusu i životním stylu. Tak proč byste měli vonět stejně jako davy lidí, které potkáte při procházce městem, na nákupech nebo při pracovních schůzkách? Najděte si originální a jedinečnou vůni, která bude jenom vaše! 

 Co jsou niche parfémy? 

V opozici k mainstreamovým vůním, které módní a parfémové domy chrlí po statisících, stojí niche parfémy. Jejich výrobci se vrací k počátkům parfémového řemesla a navazují na doby, kdy parfémy představovaly skvostná umělecká díla. Nejsou vyráběné pro masy, k niche vůním se většinou musíte pročichat, ocení je pouze ty nejvytříbenější čichové buňky, ale když objevíte tu svou vůni s velkým V, máte vyhráno. Připravte se na neskutečně dlouhou výdrž a ty nejvzácnější ingredience v celé své kráse. Láká vás luxus v podobě zřídka používané vonné složky ambergris, damašské růže, kosatce z Grasse či agarového dřeva? Nebo dáte přednost netradičním surovinám, jako je střelný prach, bylinný likér absinth nebo lístky jasmínu posbírané uprostřed tajemné noci? Pak jste tu správně. V niche parfémech se skrývá perfektně vyladěný mix pocitů a emocí a v jejich flakoncích tepe nespoutaná vášeň.  

V běžných parfumeríích je nenajdete… 

 … tam již mají své pevné místo stálice jako Acqua di GioLight Blue a Euphoria. Vytříbené niche vůně dnes můžete vybírat v české online parfumerii Elnino.cz, která nabízí pečlivě vybrané značky kvalitních parfémů. Svůdnou orientálně-květinovou vůní okouzluje dámská parfémovaná voda Tom Ford Noir Pour Femme, pánové by si zase neměli nechat ujít dřevitě-květinově-pižmovou Amouage Dia Pour Homme. Ale proč se striktně soustředit na muže nebo ženy, mnoho niche vůní je jak pro ženy, tak i pro muže. Z unisexovýchniche vůní pro vás vybíráme nadčasovou kolínskou vodu Colonia od Acqua di Parma s tońy svěžích sicilských citrusů, levandule a damašské růže, nebo květinovou parfémovanou vodu Francesca dell’Oro Fleurdenya. Vaši pozornost si zcela jistě zaslouží i luxusní značky Jo Malone a Armani PriveVystupte z davu s odvážnou vonnou kompozicí niche parfému!