Posted in Nezařazené

Newyorský týden módy nás už nechal nahlédnout do příští sezony

Newyorský týden módy nás už nechal nahlédnout do příští sezony Zveřejněno 18. 9. 2015

Tory Burch
Tato úspěšná americká návrhářka nedávno otevřela svůj butik v Pařížské ulici, a tak nás velmi zajímalo, na co se po Vánocích budeme moci těšit. Tory Burch v kolekci pracovala nejen s optimistickými barvami mandarinek, modré oblohy nebo ovesných vloček, ale také s texturami. Designérka opět sází na prvotřídní materiály v podobě tvídu. V kolekci nechybí výšivky, štěpování a oblíbené třásně připomínající její zálibu v cestování.

 

Tommy Hilfiger
Barevné háčkované plavky byly jedním ze silných a neočekávaných bodů celé kolekce. Kolekce by se jedním slovem mohla nazvat „vysněná dovolená“. Designér se nechal inspirovat životem ostrovanů tropických pásem. Při výrobě oděvů nešetřil květinovými výšivkami a typické proužky doplnil o hravý patchwork. “Je to život karibských ostrovanů, ” dodal k samotné kolekci v zákulisí Tommy Hilfiger.

Carolina Herrera
Zcela fascinující kolekci představila legenda a velká dáma světové módy Carolina Herrera. Její kolekce chvílemi působí jako cukrová vata, ale stále si drží eleganci a naprostou ženskost. Designérka vše okomentovala slovy „prožívám své růžové období„. Dalším nepřehlédnutelným bodem kolekce jsou průsvitné materiály a vrstvení. Je skvělé, že i tato dáma „v letech“ má stále co nového nabídnout a my tleskáme.

Diane von Fürstenberg
Diane je další legendou a stálicí mezi světovými designéry, která si už našla i řadu českých klientek díky multibrandovému butiku DUSNI3. Fortuna, římská bohyně štěstí a osudu, se stala múzou módního domu DvF. Interpretace antické bohyně pomocí hravých vzorů, metalických tkanin a šitých detailů se strhla v nesmírně členitou kolekci zahrnující ženské šaty, mladistvé overaly a jemné večerní šaty.  “Vše se zakládá na individualitě” svěřila se v zákulisí pro portál WWD návrhářka.