Posted in Nezařazené

Nespresso představuje novou kávu Monsoon Malabar

Nespresso představuje novou kávu Monsoon Malabar Zveřejněno 18. 5. 2015

Aby vytvořilo Nespresso nádherný zážitek z kávy, zkombinovalo u této nové limitované řady veškeré moderní know-how odborníků na kávu, historický proces přípravy kávy, který se odehrává na malabarském pobřeží, a kávová zrna té nejvyšší kvality.

Příběh, jímž je tato káva Grand Cru inspirována, se začal psát před více než tři sta lety, kdy se káva pěstovaná v jižní Indii nakládala na dřevěné plachetnice východoindické společnosti, které měly namířeno do Evropy. Během šestiměsíční cesty kolem Mysu Dobré naděje na samotném výběžku afrického kontinentu docházelo k zajímavému jevu. Vlivem vlhkosti a tropických mořských větrů, se kterými se během plavby lodě potýkaly, kávová zrnka bobtnala a zrála skutečně jedinečným způsobem. Na povrchu zrn se začala utvářet jemná a ušlechtilá plíseň a zrnka získávala díky zvýšené vlhkosti jinou, pórovitější strukturu. Tyto nově získané vlastnosti přinesly zrnům dosud nevídanou chuť a aroma, které se vyznačuje slaným nádechem a velkou živelností kávy. Když se pak roku 1869 otevřel Suezský průplav, vznikla nová, rychlejší trasa do Evropy, která výrazně zkrátila dobu přepravy kávy. Malabarská káva však utrpěla – kvůli rychlé cestě a posléze i moderním lodím s kontejnerovou přepravou přišla o chuť, jež se v té době stala u indické kávy tak vyhledávanou.

Monsoon Malabar je se svou intenzitou osm silná káva, která svým výrazným charakterem a jedinečnou chutí potěší všechny milovníky kávy plné chuti. Je neuvěřitelně hedvábně jemná, přitom mohutná a hříšně požitkářská. Doporučujeme ji pít jako ristretto (25 ml), kdy vynikne její síla a hutnost, zkrátka však nepřijdou ani milovníci jemného espressa (40 ml), jež káva uspokojí svou hladkou strukturou a jemnými tóny skrytými v pozadí.

Monsoon Malabar se rovněž výtečně hodí k párování s mlékem, které v něm zdůrazní cereální vůně, aniž by kávu připravilo o její intenzivní charakter. Když si Monsoon Malabar Grand Cru připravíte jako cappuccino, je vyváženou a aromatickou lahůdkou, která se vyznačuje cereálními a sušenkovými tóny s náznakem dřeva a oříšků. V kombinaci s hladkou mléčnou pěnou vytváří syté tělo Monsoon Malabaru krémové, lahodné latte macchiato.

Vydejte se na objevitelskou cestu spolu s Nespresso Monsoon Malabar, která byla uvedena do prodeje 30. března 2014 za cenu 124 Kč a bude k dispozici po omezené časové období.