Posted in Nezařazené

Na trh vstupuje nová značka, která nabízí prémiový bytový design

Na trh vstupuje nová značka, která nabízí prémiový bytový design Zveřejněno 6. 9. 2017

 

Premium Design Group je od září 2017 novou skupinou na poli bytového designu. Značka má za cíl v horizontu tří až pěti let v tomto segmentu dosáhnout pozici lídra, a to jak na českém, tak slovenském trhu. Za projektem stojí významní čeští investoři Jaroslav Havel, Jan Fidler, Petr Němec a Jakub Křížek.   

Premium Design Group navazuje na stávající investici Jaroslava Havla do prodeje luxusních kontinentálních postelí, využívá zkušeností developerské skupiny SEBRE vlastněné Janem Fidlerem a Petrem Němcem a směřuje k vytvoření silného portfolia společností v oblasti výroby a prodeje prémiového vybavení domů a bytů. Při získávání investičních příležitostí a dalším rozvoji bude těžit z významného vztahového zázemí svých akcionářů, jejich know-how a synergií v rámci skupiny. Kromě České republiky a Slovenska bude působit i v dalších zemích CEE regionu a má ambice prosadit se s jednou až dvěma společnostmi v globálním měřítku.

Pozice generálního ředitele Premium Design Group se ujal Jakub Křížek, který má více než 17 let zkušeností v oblasti investic a projektového řízení v ČR i zahraničí, z čehož se posledních 12 let věnuje podnikovým financím a transakčnímu poradenství coby partner ve společnosti Venture Investors Corporate Finance. Ve skupině bude zodpovědný za vyhledávání a vyhodnocování akvizičních příležitostí, dojednávání podmínek realizovaných investic a její financování. U portfoliových společností bude v jeho kompetenci výkon vlastnických práv, zajištění obchodních a provozních synergií a využívání sdílených služeb dostupných uvnitř skupiny.

Jakub Křížek – generální ředitel Premium Design Group

„Zastřešovat uskupení špičkových výrobců a dodavatelů vybavení domů pro tu nejnáročnější klientelu je pro mě nová výzva, na kterou se nesmírně těším. Už nyní jsme v diskuzích s řadou atraktivních, ať už tradičních či nově vznikajících, českých a slovenských společností vyrábějících zajímavé a kvalitní designové produkty. Věřím, že díky obchodním vazbám a mezinárodním developerským aktivitám našich akcionářů dokážeme podpořit naše portfoliové společnosti odpovídajícím způsobem nejen finančně, ale zejména také obchodně a otevřít jim dveře i na trhy za hranicemi česko-slovenského regionu. Rovněž plánujeme rozvíjet úzkou spolupráci s domácími úspěšnými designéry.“

Prostřednictvím Premium Design Group má být ucelen česko-slovenský trh s prémiovým interiérovým i exteriérovým vybavením, který je momentálně stále značně fragmentovaný. Pro řadu domácích společností jsou okolní zahraniční trhy nedostupné, což se má díky jejich partnerství s Premium Design Group změnit. Na portfoliové společnosti skupiny bude kladen nárok, aby splňovaly některá z kritérií nejvyšší kvality, vytříbeného designu, inovativního přístupu, průmyslové tradice a silné značky. Svým zákazníkům musí garantovat použití výhradně kvalitních materiálů, precizní řemeslné zpracování, bezproblémové dodání a prvotřídní zákaznický servis, a to vše s možností individuálního řešení na míru.

Premium Design Group je součástí Czechoslovak Premium Brands – silného podnikatelského uskupení privátních investorů zastoupených Jaroslavem Havlem. Cílem společnosti je jednak do konce roku 2019 dosáhnout tržeb cca 2 mld. Kč, a současně stát se lídrem na lokálním trhu výrobků a služeb pro prémiovou klientelu. Skupina investuje zejména do oblasti módy, interiérového designu, médií, sportu, zdravého životního stylu a zdravotnictví. Disponuje unikátní, ověřenou a neustále aktualizovanou databází kontaktů na nejvýznamnější české a slovenské firmy i jednotlivce patřící do bonitní společnosti horních deseti tisíc. Premium Design Group dále využívá kontaktů, zkušeností a špičkových služeb profesionálů významné developerské skupiny SEBRE, která mimo jiné spolupracuje s výjimečnými architekty a designery a poskytuje znalost zahraničních trhů, a stavební společnosti HINTON.