Posted in Nezařazené

Módní týden MBPFW v Praze očima klíčového partnera

Módní týden MBPFW v Praze očima klíčového partnera Zveřejněno 26. 8. 2015

Již za chvílí odstartuje další ročník módní události MBPFW. Jak se na tento módní svátek těšíte?
Na další svátek mody se těším. V březnu jsme viděli ochutnávku F/W. Nyní jsem zvědav, jaké nové návrhy a trendy uvidíme na S/S16.

Proč se automobilka Mercedes-Benz rozhodla stát se partnerem již zaběhlé módní akce v Praze? Bylo to lokální rozhodnutí nebo to vyplynulo z toho, že firma Mercedes-Benz je partnerem řady světových módních týdnů?
Značka Mercedes-Benz se již tradičně věnuje podpoře kultury a umění nejen u nás, ale i ve světě. Inspirovaly nás skvěle fungující módní týdny (Fashion Weeks) v zahraničí a tak jsme se i my v ČR rozhodli aktivně zapojit do budování projektu, který podpoří nadějné české designéry a módní návrháře, a který se současně stane hlavní módní událostí roku. Věřím, že Mercedes-Benz Prague Fashion Week dnes takovou událostí je.

Za poslední dobu se okolo této akce stalo hodně změn, nové vedení, nové logo. Jak tyto změny vnímáte?
Od samého začátku se Mercedes-Benz Prague Fashion Week mění. Považujeme to za přirozenou součást vývoje. Pokud tyto změny pomáhají budovat náš projekt, jeho rozvoje, vnímáme tyto změny v celkovém kontextu samozřejmě jako pozitivní.

Další zásadní změnou se stalo prostředí, ve kterém se přehlídky konají. Jak to ovlivnilo váš pohled na prezentaci automobilů? V centru Prahy není snadné luxusní vozy vystavovat nebo se mýlím?
Najít atraktivní lokalitu na pořádání akce je vždy velice těžký úkol a jsme velmi rádi, že pro módní akce se daří taková místa nacházet. Měli jsme přehlídky na náměstí Pražského Hradu, v Pařížské ulici, v Právnické fakultě a nyní v Zibě na Příkopech. V našem oboru pravidelně řešíme náročné procesy spojené s vystavením aut, ale pokaždé jsme si zatím poradili. 🙂 V centru Prahy se nyní chystáme prezentovat novinky letošního podzimu.

A co říkáte dokonce na změnu prostředí v rámci tří dnů? Vidíte to jako šťastné a berete jako výzvu?
Tým MBPFW se snaží stále přicházet s novými a neotřelými nápady. Změna prostředí je výzvou a myslím, že i skatepark je velmi zajímavá lokace a nevšední řešení. Velmi se osobně těším na choreografii přehlídek, jistě to bude nevšední zážitek.

Vím, že smlouva, která byla uzavřena mezi MB a PFW by měla vypršet. Prozradíte vaše další plány?
Veškeré smluvní záležitosti musíme nejprve řešit a diskutovat s našimi partnery. Následně budeme samozřejmě o výsledku informovat i veřejnost a média.

Je to svátek módy, jaký je váš osobní vztah k oblékání? A je přehlídka, na kterou se vy osobně těšíte?
Módu až tak nesleduji, a proto jsem rád, když mi při výběru někdo zkušený poradí. V zaměstnání nosím často oblek a musím říci, že pokud je dobře ušitý, cítím se v něm skvěle. Do velkých módních experimentů se ale nepouštím.
V loňském roce se mně líbily přehlídky Jakuba Polanky a Kateřiny Geislerové. Proto jsem rád, že se nám v letošním roce podařilo zařadit tuto návrhářku na náš večer Mercedes Night.

Je z vašeho pohledu možné, udržet v tak malé zemi, jakou ČR je, jarní i podzimní módní týden?
Myslím si, že je to dobrý nápad udělat na jaře menší MBPFW jako ochutnávku nebo pozvánku na září. Rozloha naší země či počet obyvatel nemá v této věci rozhodující slovo. Považuji za důležité, že lidé se již naučili módu a odívání více vnímat a více ji řeší. Tím vzniká i prostor pro módní profesionály, kteří tak mají více možností nejen představit svoji práci, ale i vzdělávat veřejnost. Podobnou zkušenost mohu potvrdit i v rámci zahraničních módních týdnů.

Lukáš Loskot (ředitel MBPFW)se na každý ročník snaží pozvat významné zahraniční hosty. Je někdo, koho byste si vy osobně přál potkat v rámci MBPFW?
V minulých letech jsem měl možnost poznat spoustu zajímavých osobností světa módy a to jak ze zahraničí, tak z tuzemska. Nemám v tomto oboru vysněnou osobnost, a proto se těším na nová setkání se všemi zajímavými hosty a účastníky nadcházejícího ročníku.

A teď zpět k autům. Který model je vaší srdcovou záležitostí?
Takových je mnoho :-). Z veteránů je jedním z mých favoritů Gullwing SL 300, který jsme měli několikrát vypůjčený a je to fantastické auto. Z novějších modelů bych jmenoval SLS AMG, které Gulwing připomíná svými vzhůru otevíranými dveřmi a současný Mercedes-AMG GT.

Jaké novinky MB připravuje pro své zákazníky?
Nyní v září máme řadu novinek – facelift třídy A, dále GLC, GLE a GLE kupé a později na podzim očekáváme elegantní C kupé. Některé z nich budou k vidění i na MBPFW. Před Zibou budeme mít statickou prezentaci GLC a GLE kupé. Další vozy budou k vidění v rámci shuttle servisu.

Foto: Archiv firem