Posted in Nezařazené

Míří Ivana Trumpová na americkou ambasádu do Prahy?

Míří Ivana Trumpová na americkou ambasádu do Prahy? Zveřejněno 18. 11. 2016

Šance na to, že se bývalá manželka budoucího prezidenta USA stane americkou velvyslankyní v České republice, jsou sice podle odborníků téměř nulové, nikdy ale neříkejte nikdy, to jsme se alespoň naučili během letošních prezidentských voleb.

Hlavním argumentem bývalé modelky a podnikatelky bylo to, že je u nás velmi dobře známá. Což je jistě pravda. A po zvolení Donalda Trumpa se slavný příběh chudé holky z Československa znovu otevřel a projevují o něj zájem i zahraniční média. Rodina Ivany tak teď čelí opět velkému zájmu veřejnosti.

ivanauvodni1

Její tři děti, Ivanka, Donald jr. a Eric, které má s Donaldem Trumpem, se již do politiky směle vrhají jakožto poradci svého otce a budoucího prezidenta.

1

Bývalá modelka Ivana Trump, rozená Zelníčková, se narodila v Československu v roce 1949. Konkrétně v Gottwaldově, dnešním Zlíně. Její spolužáci si ji pamatují jako cílevědomou a ctižádostivou dívku, kterou v jejích ambicích podporoval její otec, který ji nutil do lyžování.

Již od dětství závodně lyžovala a byla v tomto sportovním odvětví opravdu úspěšná. Později studovala na Unverzitě Karlově, na Fakultě tělesné výchovy a sportu. A právě po příchodu do Prahy se poprvé dostala k modelingu. Byla krásná a tak na sebe první příležitosti nenechaly dlouho čekat.

1f7b0aee4dd672d53048f825c93b5b79

Později Ivana emigrovala do Rakouska, doslova během závodu, na lyžích. Tam se provdala za rakouského lyžaře, aby získala občanství, manželství však vydrželo jen dva roky. Po rozvodu se rozhodla zkusit štěstí v USA. No a vyšlo to, seznámila se s bohatým a pohledným Donaldem a rok na to se za něho provdala.

Být bohatou paničkou ji však přestalo brzy bavit a chtěla rozvíjet svůj obchodní talent. Byla například vyhlášena hoteliérkou roku. Věnovala se i dalším podnikatelským projektům, jakým bylo například Casino Trump.

ivana-trump

Ivana je mnohem více než jen exmanželkou bohatého podnikatele, díky svému obchodnímu talentu a ambicím se jí daří i coby podnikatelce a spisovatelce. Její kniha totiž byla přeložena do 25 jazyků v celkem 40 zemích. Tak možná se přeci jen díváme do očí budoucí velvyslankyně.

Autor: Tereza Spilková
Fotografie: abc news, independent.co.uk; pinterest.com; politico.com; @ivankatrump