Posted in Audemars Piguet

Miliónové hodinky opět na scéně!

Miliónové hodinky opět na scéně! Zveřejněno 22. 12. 2017

Audemars Piguet se řadí mezi nejstarší hodinářskou manufakturu, která je stále v rukou zakládajících rodin (Audemars a Piguet). Od roku 1875 píše tato společnost jednu z nejúspěšnějších kapitol v Haute Horlogerie, včetně několika světových prvenství. V údolí Vallée de Joux, v srdci švýcarského kantonu Jura, jsou tvořena četná mistrovská díla v limitovaných sériích, ztělesňujících pozoruhodnou míru hodinářské dokonalosti, včetně odvážných sportovních modelů, klasických a tradičních hodinek, překrásných dámských hodinek, stejně tak jako unikátních kousků jediných svého druhu.

Model Royal Oak Frosted Gold se vyznačuje následujícími vlastnostmi: pouzdrem a řemínekem z 18karátového bílého zlata, sklem ze safírového křišťálu s antireflexní funkcí, modrým ciferníkem se vzorem „Grande Tapisserie“ a ručičky Royal Oak s luminiscenčním potahem.

Hodinky Royal Oak Frosted Gold zdobí povrchová úprava založená na florentinské zlatotepecké technice, která je provedena s maximální pečlivostí. Jedná se o texturované zdobení povrchu vzácných kovů, které bylo vynalezeno před mnoha desetiletími. Týkalo se především menších šperků. Začnete-li opracovávat zlato ostrým diamantovým nástrojem, vytvoří se na povrchu jemné prohlubně. Ty mu dodávají jiskrný efekt podobný tomu, který můžete spatřit na drahých kamenech. Diamantový prach.

Hlavní výzvou pro řemeslníky značky Audemars Piguet bylo uplatnit tuto techniku povrchové úpravy při výrobě pouzdra a řemínku hodinek, aniž by se narušila čistá linie, která charakterizuje značku Royal Oak. Následně si tato původní specifická výroba řemínku vyžádala, aby bylo přehodnoceno pořadí, v jakém se zbývající dokončovací práce provádějí (leštění a saténová úprava). Jedná se o nesmírně delikátní alchymii: nic nepřidat, nic neubrat, a přesto hodinky zcela změnit.

Specifikace ROYAL OAK FROSTED GOLD

Vyrobeno: 200 ks

Cena: 1 650 000 Kč

 

Pouzdro: S jemně zdrsněným povrchem z 18karátového bílého zlata, safírovým křišťálem s antireflexní funkcí, šroubovací korunkou a voděodolností do 50 metrů.  

Ciferník: Modrý ciferník se vzorem „Grande Tapisserie“, aplikované hodinové markery z bílého zlata a ručičky Royal Oak s luminiscenčním potahem

Řemínek: Tepaný řemínek z 18karátového bílého zlata s AP zavírací sponou.

Funkce: hodiny, minuty, centrální sekundy, datum