Posted in Nezařazené

Milán nabídl to nejlepší

Milán nabídl to nejlepší Zveřejněno 26. 2. 2016

Gucci

Snad nejočekávanější přehlídka v druhé režii kreativního ředitele, Alessandra Michele byla opět nečekanou a úchvatnou podívanou. Směsice velmi romantických, a zároveň eklektických modelů byla o mnoho méně vrstvená, než tomu bylo v předešlé jarní kolekci, a musíme říct, že to opravdu zafungovalo! Například čistě bílý dvouřadý kabátek, ale i pány inspirovaný kalhotový oblek byly právě těmi looky, které jejich jednoduchostí překvapil publikum snad nejvíce. Každopádně milovnice divokých potisků, textur a vzorů si také přišly na své. Kolekce přímo překypovala kousky zdobenými asijskými květy, grafickými potisky a dokonce i klasickým monogram potiskem, který jsme obdivovaly na sukních a šatech. Co se týče střihů a detailů, Michele se drží stále velmi ženské siluety, převažují 7/8 rukávy, rozšířené rukávové manžety a nespočet variant náramenních zdobných aplikací. Nemůžeme nevyzdvihnout také jeho kolekci kabelek a obuvi, která byla poněkud neobyčejná, ale zároveň nádherná. Nezapomenutelnými se staly zebrované lodičky s “ocasem”, které nás okamžitě svojí nadsázkou pobavily. Celá kolekce ZDE.

Gucci A/W 2016
Gucci A/W 2016

Prada

Jaké slovo by vystihlo letošní kolekci v režii Minucci Prada? Spektakulární! Nebyl jediný kousek, po kterém jsme alespoň na chvíli v redakci nezatoužily. Kombinace westernovských potisků v symbióze s těmi asijskými není leckdy jednoduchá a jen málokterý designér si na takovéto kombinace troufá. Nicméně, v kolekci udržuje designérka délku sukně při výšce kolen, což mnohdy nemusí na nízkých postavách dělat dobrotu, ale nepočítáme-li tuto malou chybičku, není ji co vytknout. Celá kolekce ZDE.

Prada A/W 2016
Prada A/W 2016

Fendi

„To nejsou kanýry, jsou to vlny“, objasňoval Karl Lagerfeld reportérům detaily svých modelů v zákulisí přehlídky módního domu Fendi. Nicméně, mluvíme-li obecně, modely byly poněkud v casual a uvolněném stylu, tak jak to má Karl v poslední době v oblibě. Pohodlí a teplo (které z mohutných kožešin přímo sálalo) přichází především. Navíc kolekce, soustředěná na různé délky a luxusní materiály, byla zkrátka famózní. Ve chvíli, kdy se mnoho značek na vrcholu módy potýká s tím, jak si udržet luxus a exkluzivitu, Lagerfeld ukázal kolekci, která přinesla vyvážené tóny, nonšalantní okázalost s nezaměnitelné střihy, což nelze jinak, než ocenit. Zamilovali jsme se do super trendy nad kolénkových kozaček, ale i do cullottes kalhot a velurových modelů. Celá kolekce ZDE.

Max Mara

Opojný Berlín třicátých let, kabaret, dadaismus a konstruktivismus byly referenčními body právě designérů ze značky Max Mara, která předvedla na sezónu podzim / zima velmi geometrickou a poměrně barvitou kolekci. Nicméně, i skrz všechny „nové módní výstřelky“, které módní dům letos předvedl, se mezi modely udržely klasické kousky jako velbloudí kabáty a neutrální základní kousky, které jsou pro módní dům tak typické. Nelze nepodotknout také důvtipný detail kožených rukavic, které nám zajisté příští sezónu nikomu nebudou v šatníku scházet. Celá kolekce ZDE.

MaxMara A/W 2016
MaxMara A/W 2016

Foto: WWD