Posted in Jimmy Choo

Michael Kors koupil Jimmy Choo

Michael Kors koupil Jimmy Choo Zveřejněno 26. 7. 2017

Luxusní značka vyhlášená charakteristickými sandálky na vysokém podpatku v zářivých barvách přitom svého majitele v minulosti změnila již několikrát. Dříve ji vlastnily například společnost Interparfums nebo CVC Capital Partners. Aktuální vlastník značky, JAB Luxury, se rozhodl k prodeji po přehodnocení své strategie, kdy se v blízké budoucnosti hodlá více soustředit na prodej spotřebního zboží.

Michael Kors tak své portfolio obohatí o ikonické sandálky s třásněmi, úchvatná psaníčka a nezapomenutelné parfémy. Vedení společnosti se po získání této lukrativní akvizice nechalo slyšet, že i nadále počítá se stávajícím manažerským týmem Jimmy Choo vedeným generálním ředitelem Pierrem Denisem.

Značka Jimmy Choo se na konci devadesátých let minulého století stala tvůrčím lídrem obuvnického průmyslu. Krásné střevíčky obula celá plejáda významných osobností. Jméno značky je tak neodmyslitelně spjato s princeznou Dianou či postavou Carrie Bradshaw v kultovním seriálu Sex ve městě. Blyštivé páskové boty se rovněž těší mimořádné oblibě i u Jennifer Lopez, Jessicy Alby či Heidi Klum.

Velkým konkurentem Michaela Korse je korporace Coach Inc., která začátkem tohoto roku také získala význačnou akvizici v podobě profilově obdobné značky Kate Spade & Co.

Mistr řemesla Jimmy Choo pochází z malajsijské rodiny obuvníků. Vystudoval na prestižní London College of Fashion. Do širšího povědomí se značka začala dostávat v druhé polovině 80. let 20. století, tehdy ještě pod jménem Lucky Shoes. Od roku 2001 se Jimmy Choo více soustředí na zakázkovou tvorbu.