Posted in Nezařazené

Mercedes-Benz GLC kupé: Svůdné a skvělé

Mercedes-Benz GLC kupé: Svůdné a skvělé Zveřejněno 28. 7. 2016

Sen se stal skutečností
Úcta a potěšení v Šanghaji: v roce 2015 Mercedes-Benz ukázal studii s názvem Concept GLC Coupe. Žlutý vůz způsobil na veletrhu Auto Shanghai neskutečný rozruch a byl též předchůdcem zcela nových sportovních vozů střední třídy SUV. Futuristická vnější zrcátka ve tvaru křídla a agresivní design výfuku sice mohly mít v produkční verzi trochu uhlazenější dokončení, ale tým designérů zůstal věrný duchu konceptu. Osobitost designu stavící na výrazné karoserii a protaženém čelním skle zůstala i u GLC kupé téměř bez jakýchkoliv úprav.

9násobný požitek z jízdy
Devítistupňová automatická převodovka 9G-Tronic pohání kupé dynamicky a bez jakékoliv námahy. Vynikající trakci pak poskytuje stálý pohon všech kol 4Matic. Přímé sportovní řízení je součástí standardu, stejně jako sportovní podvozek se systémem Dynamic Select, jenž zahrnuje pět volitelných jízdních režimů. Na přání je k dostání vícekomorové vzduchové odpružení Air Body Control. To umožňuje nastavit tlumení na sportovnější nebo spíše komfortnější jízdu v jakékoliv jízdní situaci. Systém pomocí Air Body Control navíc nabízí při parkování výhodu v podobě snížení výšky prahu zavazadlového prostoru o čtyři centimetry a tím ulehčuje nakládání a vykládání .

Extra prvky ve standardu
GLC kupé má poměrně velké množství „inteligentních tlačítek“. Bezklíčové startování umožňuje nastartovat motor jednoduše stlačením tlačítka Start/Stop, aniž byste klíč museli vyndat z kapsy či kabelky. A díky mechanismu Easy-Pack lze také pouhým stlačením tlačítka otevřít a zavřít dveře kufru. Oba tyto systémy tvoří součást základního vybavení modelu spolu se systémem varování před srážkou Collision Prevention Assist Plus, asistentem pro jízdu v bočním větru Crosswind Assist, asistentem sledování bdělosti Attention Assist a kamery pro couvání.

Mercedes-Benz GLC Coupé, brilliantblau
Mercedes-Benz GLC Coupé, brilliantblau

Interiér s charakterem
Platinově bílá kůže Nappa s diamantovým vzorkem ve střední části sedadel s černým bočním vedením a černými opěrkami hlavy zvýrazněnými světlým prošíváním – toto designové čalounění sedadel je pouze jednou z mnoha možností, jak individualizovat interiér sportovního kupé osobnímu vkusu. Možností úprav je nepřeberné množství – stejně jako prostoru za předními sedadly, a to navzdory svažující se zadní části vozu. Zavazadlový prostor o objemu necelých 500 litrů až po 1205 litrů je jednoduše pozoruhodný a u této třídy patří mezi jeden z nejlepších v tomto segmentu.

0,31
GLC kupé se může pochlubit vynikající aerodynamikou, která hraje klíčovou roli z hlediska energetické účinnosti. S koeficientem odporu 0,31 a čelní plochou 2,53 m3 dosahuje tento sportovní čtyřdveřový model nejlepších hodnot díky řadě důmyslných vylepšení z vývoje inženýrů značky Mercedes-Benz: utěsnění chladiče a okolí světlometů, kruhového uzávěru chladiče za diamantovou mřížkou chladiče a obložení podvozku. Vůz má relativně nízkou hmotnost, kolem 1700 kg, díky chytré směsi materiálů včetně hliníku a vysokopevnostní oceli spolu s četnými hliníkovými komponenty podvozku.

V září se na Vás těší na showroomech Mercedes-Benz v Praze 4 – Chodově a Praze 5 – Stodůlkách nové GLC kupé!

Foto: Archiv firem