Posted in Nezařazené

Max Mara vzdává hold svým neobyčejným kabátům na výstavě v Soulu

Max Mara vzdává hold svým neobyčejným kabátům na výstavě v Soulu Zveřejněno 27. 11. 2017

Jihokorejský Soul přitom nebyl pro výstavu vybrán náhodně. Jedná se o místo, v němž se střetává tradice a moderní výstřednost a tvoří spolu jeden harmonický celek. Vzhledem k roli, jakou kabáty pro Max Maru sehrávají, je výstava COATS! dokonalým příběhem vlastní historie značky. Na korejském trhu přitom značka působí posledních 20 let a má zde 36 poboček zahrnujících i podbrandy známé značky, jako jsou Weekend Max Mara či Max&Co.

Výstavu přitom mohla veřejnost již vidět v Berlíně, Tokiu, Pekingu či Moskvě. V Soulu však bude strhující výstava zahrnovat koncept speciálně upravený pro Jižní Koreu. COATS! budou tentokrát prezentovány v supermoderní budově Dongdaemun Design Plaza (DDP) navržené Zahou Hadid a studiem SAMOO. Komplex se skládá z celkem pěti hal (Art Hall, Museum, Design Lab, Design Market a Dongdaemun History & Culture Park). Zajímavostí je, že DDP bylo v roce 2015 zahrnuto prestižními The New York Times do TOP 52 míst, které rozhodně stojí za návštěvu. Současně se jedná o nejčastěji otagovanou lokaci v Jižní Koree na Instagramu či nejoblíbenější lokaci korejských uživatelů Facebooku. A to už je skutečně důvod toto báječné místo navštívit, co říkáte?

Max Mara do Korey přivedla další vynikající tvůrce, kteří mají na starosti koncepci těchto nezvyklých výstavních moderních prostor. Jsou jimi věhlasné M+S Architects pod vedením Ica Miglioreho a Mary Servetto. Společně s uměleckými díly Yiyun Kang, kurátorem Lee Daehyungem a Ianem Griffithsem, kreativním ředitelem Max Mary, tvoří jedinečný tým, který za přípravou výstavy stojí.

Expozice je chronologicky rozdělena do sedmi tzv. wunderkammer (obdoba renesančních kabinetů kuriozit). Každá z nich zachycuje jednu dekádu počínaje padesátými lety 20. století. K oslavě nové podoby kultovní výstavy COATS! si Max Mara navíc nachystala speciální edici jednoho ze svých signifikantních looků: velbloudího kabátu, halenky a pouzdrové sukně v prodloužené délce pod kolena. Mosazná barva celého looku je inspirována Yugi – korejským nádobím, které používá královská rodina a dědí se z generaci na generaci.

Výstava bude veřejnosti otevřena od 28. listopadu do 12. prosince 2017.