Posted in Nezařazené

Max Mara slaví 20 let na českém trhu

Max Mara slaví 20 let na českém trhu Zveřejněno 28. 9. 2017

Butik Max Mara se od svého otevření nachází v Havířské 1 v centru Prahy a díky přízni české klientely se mu daří již 20 let. Postupně k němu přibyly i další značky z portfolia Max Mara Fashion Group: Marina Rinaldi, Weekend Max Mara a Marella.

Exkluzivní akce, věnovaná kolekci Max Mara podzim/zima 2017-18, byla inspirována skandinávským designem. Mrazivý vzhled v kombinaci s italským temperamentem inspiroval značku Max Mara k přetvoření milánské krejčovské tradice.

Podle hesla: „krása je upřímnost“ propagovalo v 50. letech minulého století sdružení Slöjdföreningen přiznání forem a potřebu vyvarovat se přílišného množství dekorací: linoleum by mělo vypadat jako linoleum a nikoliv jako kámen, konstrukci křesla je potřeba přiznat a ne ji schovávat pod silnou vrstvou čalounění. Značka Max Mara je právě takovému přístupu nakloněná.

Barvami kolekce jsou stálice ze škály značky Max Mara, tj. velbloudí, koňaková, béžová, šedá a červená. Celkový look je v tomto barevném provedení diskrétní a přitom takový, že se za ním otočíte. Najdeme zde Bergmanovskou polohu v nové siluetě, která se zahaluje pouze do sukní. Sklady už od pasu, ležérní půvab díky oboustranné mikině z velbloudí vlny, nedbalá elegance pletených modelů, které jsou základním stavebním kamenem nové kolekce – nyní s výraznými copánky a žebrováním.

Jaký je hlavní argument značky Max Mara? Rozhodně kabát – vždy perfektní shoda materiálu, střihu, svrchní úpravy hodící se pro daný účel, která by potěšila i sdružení Slöjdföreningen. Poslední novinkou jsou zlaté modely značky, nyní v roli hybridů – velbloudí vlna důmyslně na míru ozvláštněná smyčkovými a uzlíkovými pletenými vsadkami a také kabáty inspirované kardigany, které vyjadřují chic a mladistvý elán – s předstíranou jednoduchostí, která je výsledkem více než půlstoleté tradice a know-how značky.

Značka Max Mara již delší dobu oslavuje moderní hrdinku na cestě k vrcholu, bez ohledu na to, jak je její cesta těžká a pomáhá jí, aby vypadala, že je vše snadné.

S grácií jí vlastní vynesla první look na přehlídce v Praze známá česká topmodelka Hana Soukupová, která si podmanila všechny v sále. Spolu s ní na molu vynikly Veronika Procházková i Ester Berdychová, kterou podporoval v hledišti její manžel Tomáš Berdych.

Akci si nenechaly ujít ani některé známé osobnosti, mohli jste zde potkat Karolínu Bosákovou, Moniku Leovou nebo právě Tomáše Berdycha.