Posted in Nezařazené

Matterhorn jako symbol naděje

Matterhorn jako symbol naděje Zveřejněno 30. 3. 2020

Švýcarský umělec Gerry Hofstetter připravil ve švýcarském Zermattu unikátní světelnou instalaci, která každý večer po západu slunce promítne na špičku Matterhornu nový vzkaz jako symbol naděje a solidarity v současné koronavirové krizi.

Matterhorn byl vždy symbolem síly a stability Švýcarska. Lyžařům dobře známá vesnice Zermatt je tak přesvědčena, že lidé musí v těchto těžkých dobách zůstat stejně silní jako samotný Matterhorn. Veřejnost si může vychutnat Hofstetterovusvětelnou instalaci přibližně do 19. dubna 2020 z bezpečí svých domovů pomocí prostřednictvím webkamer umístěných na Rothornu ve výšce 3103 metrů nad mořem, na Trockner Steg ve výšce 2 939 metrů nad mořem a na Hirli o padesát metrů níže.

Naděje, solidarita a vděčnost

Pomocí této instalace chce Zermatt vyslat k lidem po celém světě znamení naděje a solidarity v této těžké době s heslem ‚Světlo je naděje‘. Švýcarsko se tak snaží projevit solidaritu se všemi lidmi, kteří v současnosti trpí, a také svůj vděk všem, kteří pomáhají krizi překonat, zvláště pak zdravotnickým pracovníkům, lidem v logistice a zásobování obyvatelstva, a také těm, kteří musejí zůstat ve svých domovech a starat se o své nejbližší.

Webkamery a bližší informace naleznete na zermatt.ch/hope.