Posted in Bvlgari

Manolo + BVLGARI = LOVE

Manolo + BVLGARI = LOVE Zveřejněno 27. 12. 2017

Výstava Manolo Blahnik: The Art of Shoes se z Prahy přestěhovala do Madridu. Událost mapuje 45 let módy, umění a kultury na pozadí díla jednoho z nejvlivnějších světových návrhářů. Návštěvníci ji mohou v Museo Nacional de Artes Decorativas zhlédnout až do 8. března 2018. U příležitosti této výstavy značka Bulgari a kultovní osobnost módy Manolo Blahnik společně navrhli pár luxusních bot.

Manolo Blahnik navrhuje boty plné fantazie – a Bulgari stejně imaginativní šperky. Výsledkem dokonalého tvůrčího spojení těchto dvou jmen jsou lodičky z úchvatného zeleného saténu s pásky kolem kotníků takřka jen z drahokamů. Pásek je složen z 11,41 karátů diamantů,  48,61 karátů rubelitů a 38,19 karátů ametystů.

Nejvíce si nás získaly do růžova zbarvené drahokamy ve tvaru chilli papriček peperoncini. Původ tohoto originálního motivu se dá přímo vysledovat k náhrdelníku z luxusní kolekce Bulgari Festa, která měla premiéru tento rok. Chili papričky jsou považovány za afrodiziakum a objevují tradičně i jako součást lidových amuletů. Ikonickým botám propůjčují akcent italské extravagance a pikantní bezstarostnosti. Kombinace fialových odstínů s jedovatě zelenou odráží mistrovství značky Bulgari v barevných juxtapozicích a vášeň Manola Blahnika pro energií kypící barevné tóny.

Věrní fanoušci bot od Blahnika ty své důvěrně nazývají „Manolos“. Pro Manola Blahnika boty nedefinuje pouze jejich vzhled, ale daleko spíše to, jak se v nich ženy cítí –  elegantní a plné sebevědomí. A o to samé jde i Bulgari – je to součástí její filosofie i tradice radikálně formovat historii šperků tvorbou, která kypí kreativitou a barevným šarmem – šperků, které se mají nosit jako dar radosti.

Sám mistr ke spolupráci podotkl:

„Byla to pro mě velká čest spolupracovat s tak úžasnou značkou s takovou italskou tradicí. Sdílíme stejnou vizi a kreativitu – chceme tvořit krásné věci pro krásné ženy. Moc se mi líbil použitý doplněk. Je božský a skvěle jde k šťavnatě zelenému saténu!“