Posted in Nezařazené

Manolo Blahnik představil kolekci kabelek

Manolo Blahnik představil kolekci kabelek Zveřejněno 28. 7. 2015

Jeho první kolekce patří do sekce podzim/zima a je věnována výhradně večerním kabelkám neboli psaníčkům. Kabelky jsou vyrobeny ze saténu a krepdešínu a zdobené kameny Swarovski tvořící přezky, které se hojně objevují na obuvi z dílny Manola Blahnik. 

„Vždy jsem byl inspirován krásnými ženami z minulosti i přítomnosti, a tak když jsem přemýšlel o kolekci kabelek, byl jsem si jistý, že se bude jednat o večerní kabelky pro ženy současnosti, řekl Manolo Blahnik portálu WWD. „Miluji ozdoby na svých botách, tak proč jimi neozdobit i kabelky? Tyto psaníčka jsou jen doprovodem k vybraným botám. Chtěl jsem udržet úzké spojení kabelky s danou obuví,“ dodává slavný designér s českými předky. 

Ceny kabelek se pohybují od $ 1,725 do $ 1,925 a k dostání budou v buticích Manolo Blahnik Old Church Street v Londýně a na Manhattanu v ulici 31 West 54. Koupit je budete moci rovněž ve vybraných obchodech včetně Liberty, Harrods a Brown Thomas, ale i na vybraných místech v Itálii, Švédsku či Německu. Snad se jednou dočká i Praha tohoto významného designéra a jeho tolik vyhledávaných kousků.

„Tato kolekce vznikla proto, že jsem to vždy chtěl udělat, ale nijak jsem nespěchal. Rád dělám věci krásné a to často zabere čas. V tuto chvíli už nemám žádné ambice vytvářet další doplňky. V tuto chvíli se raduji z této kolekce kabelek a v hlavě již přemýšlím o té další následující kolekci,“ dodává Manolo Blahnik.

A my se už nyní na tu další rozhodně těšíme.

Foto: Archiv firem