Posted in Nezařazené

Luxusní butik Pařížská 17 nově nabízí značku Jil Sander

Luxusní butik Pařížská 17 nově nabízí značku Jil Sander Zveřejněno 22. 6. 2017

Minimalistické linie jsou základním stavebním kamenem módního domu Jil Sander. Německá návrhářka Jil Sander předvedla svoji první kolekci v roce 1968. Postupem času vybudovala klasiku pro ženy nemající čas na složité kombinování, ale přesto toužící po kvalitní krejčovině a výborných střizích. Ze začátku používala pánské materiály, které ještě podpořily už jinak androgynní vzhled. Mistrovským dílem vyhledávaným celá 80. i 90. léta se stal perfektně střižený a maximálně minimalistický kalhotový kostým doplněný bílou košilí.

Pre-Fall 2017

V roce 1999 Jil svoji značku prodala italské společnosti Prada, kde se nepohodla s vedením a následně odešla. Pokusila se sice vrátit, ale bylo to marné – neshody přetrvávaly. Nakonec se Sander na pár let usadila v Japonsku, kde tvořila pro značku Uniqlo. Kritici se shodují, že jí změna prostředí prospěla.

O vizáž jejího brandu se staral od roku 2006 Raf Simons, jenž nastolil po dvou nemastných kolekcích, vyprodukovaných bez pevného vedení, příjemnou změnu založenou na uctění tradiční „sanderovské“ filosofie, ovšem s nutným přídavkem vlastní iniciativy.

Pre-Fall 2017

Ona vlastní iniciativa se však postupem času stala výraznou a ve výsledku i pro značku charakteristickou. Výrazné barvy, narůstající objemy, složitější řasení, dravější kalhotové kostýmy, hry s bílou košilí – Raf Simons přizpůsoboval vše, čeho chtěla během vlastní produkce dosáhnout Jil Sander, současné ženě.

Pre-Fall 2017

Kolekce na podzim/zimu 2013 byla pro ztracenou a podruhé nalezenou Jil Sander návratem k úplným prvopočátkům. Přestože nelze ignorovat aktuální vkus zákaznic, tudíž Sander nemohla přeskočit vše, co Simons vybudoval, vrátila se o několik sezón zpět a představila ucelenou kolekci založenou pouze na objemu, barevných plochách a nezpochybnitelně dokonalé technologii.

Pre-Fall 2017

Od dubna 2017 byli do pozice kreativních ředitelů jmenováni Lucie a Luke Meierovi, kteří představí svou první kolekci pro Resort 2018. Nicméně jednoduše střižené obleky, kostýmy a kabáty, bezešvé kašmírové úplety či monochromatické hedvábné šaty v barvě bílé, hnědé a černé se staly kultovními.

Jil Sander naleznete již nyní v pražském butiku Pařížská 17 Concept Store.

Foto: Archiv firem