Posted in Nezařazené

Louis Vuitton Travel Book

Louis Vuitton Travel Book Zveřejněno 25. 3. 2015

PROSTOR NYNÍ DOSTÁVÁ FLOC’H, TEN ‚NEJVÍC BRITSKÝ‘ Z FRANCOUZSKÝCH ILUSTRÁTORŮ, KTERÝ DOSTAL ZA ÚKOL SVÝM CHARAKTERISTICKÝM STYLEM LIGNE CLAIRE PŘIBLÍŽIT ČTENÁŘŮM MĚSTO EDINGURGH. IRSKÝ UMĚLEC BLAISE DRUMMOND SVOJÍ ESTETICKOU OPTIKOU ZPRACOVÁVÁ OBJEVITELSKOU VÝPRAVU DO AKRTIDY.

U PŘÍLEŽITOSTI VYDÁNÍ DVOU NOVÝCH TITULŮ V EDICI LOUIS VUITTON TRAVEL BOOK PROBĚHNE V PAŘÍŽI A V EVROPĚ VÝSTAVA ORIGINÁLNÍCH KRESEB A CYKLUS AUTOGRAMIÁD OBOU ILUSTRÁTORŮ.

Kolekce Louis Vuitton Travel Book je pozvánkou na cesty do reálného i virtuálního světa, obohacené o intelektuální stimulaci a zajímavé momentky. Na stránkách těchto publikací najde čtenář ilustrace od známých umělců i nových talentů, které vyprávějí příběhy navštívených měst a zemí. Popisují jejich rozmanitou architekturu, zvláštní světlo, ubíhající dny i životy jejich obyvatel. Nástupce edice Louis Vuitton Carnets de Voyage, která po skoro dvacet let zachycovala dobrodružné eskapády několika ilustrátorů a akvarelistů v různých městech světa, edice Travel Books nabízí nový, moderní pohled na svět a zkoumá města, která stále tepou životem, i některá z nejodlehlejších míst na světě. Svěží je na tomto přístupu to, že čtenář má možnost vnímat rozličné kultury optikou umělců, kteří s nimi přicházejí poprvé do kontaktu.

Konžský umělec Chéri Samba nám představuje Paříž; Američan Daniel Arsham Velikonoční ostrov; Francouz Jean-Philippe Delhomme New York; a mladá japonská ilustrátorka Natsko Seki Londýn. Benátky oslavuje mistr žánru manga Jirô Taniguchi a do Vietnamu se vrací Ital Lorenzo Mattotti. Edinburgh nám představuje Floc’h, ten ‚nejvíce britský‘ Francouz, jakého si dovedete představit, a Arktidu zachytil Blaise Drummond z Irska. Každý z umělců interpretuje i jemu neznámé místo a čtenář zažívá momenty překvapení i potěšení ze znovuobjevování. Vize místa jako čistého plátna si přímo říká o zajímavé komentáře formou příběhu, milostného dopisu, satiry nebo pitoreskního zpodobnění.

Umělci však jdou za hranice obrazu – kolekce přesahuje daleko za bohaté estetické horizonty moderního umění. Zpodobněné tvůrčí světy jsou velmi rozmanité – na svých cestách umělci zavítali do různých koutů světa a měli zcela volnou ruku při výběru média. Proto zde najdeme kresbu, malbu, koláž, moderní umění, komiks nebo manga. Některé originální umění, které se zrodilo na těchto cestách, ať již figurativní nebo aluzivní, se dostalo i do soukromých sbírek Louis Vuitton a představuje vítaný přírůstek, který rozšíří škálu uměleckých pohledů na svět, kterou tyto sbírky představují.

Každý rok budou v této edici přibývat nové destinace a nové umělecké počiny. Po Velikonočním ostrově, Londýně, New Yorku a Paříži, vám ilustrátor manga Jiro Taniguchi představí Benátky, a italský autor komiksů Lorenzo Mattotti zavítá do Vietnamu.

Každý nový titul bude doprovázet limitovaná edice 30 kusů číslovaných a signovaných umělcem. Exkluzívní tisky budou v prodeji ve vybraných obchodech sítě Louis Vuitton. Od května 2015 budou na webových stránkách www.louisvuitton.com a na sociálních sítích značky ke shlédnutí rozhovory s umělci.

Cena Travel book: 1 150 Kč