Posted in Nezařazené

Louis Vuitton otevřel výstavu oslavující francouzskou kreativitu

Louis Vuitton otevřel výstavu oslavující francouzskou kreativitu Zveřejněno 8. 12. 2015

Kurátorem výstavy je Olivier Saillard. Výstava “Volez, Voguez, Voyagez – Louis Vuitton” sleduje historii značky Louis Vuitton od jejího vzniku v roce 1854 až po současnost prostřednictvím profilových portrétů zakladatelů i těch, kteří tvoří tvář Louis Vuitton dnes i v budoucnu. Výstava je rozdělena na devět částí a tematický okruh, který ožívá díky Robertu Carsenovi. Mezi exponáty bude obdivovat objekty a dokumenty z archivů značky Louis Vuitton, Palais Galliera, Musée de la Mode de la Ville de Paris i vzácné zápůjčky ze soukromých sbírek a od individuálních sběratelů, například obraz Chêne de Flagey od Gustava Courbeta, vystavený zde v Paříži poprvé od své instalace v Courbet Museum v roce 2013.


Přitomny slavnostní a velkolepé vernisáže byly rovněž osobnosti z uměleckého světa jako Daniel Buren, Bertrand Lavier, Christian de Portzamparc, Xavier Veilhan, Olafur Eliasson, Jean-Michel Othoniel, Gautier Capuçon, Laurent Grasso, Fabrice Hyber, Laurent Korcia a Kader Attia, kteří také byli svědky této pocty kreativnímu duchu typického pro francouzskou kulturu. Přítomnost významných osobností podtrhla tvůrčí svobodu, která se promítá do francouzského art-de-vivre.

Alber Elbaz
Alber Elbaz

Účastnily se i slavné módní tváře jako topmodelky Eva Herzigová, Natalia Vodianova, designéři Karl Lagerfeld, Alber Elbaz nebo Nicolas Ghesquiere a nechyběla ani ikona franouzského filmu herečka Catherine Deneuve.

Eva Herzigová
Eva Herzigová

Výstava probíhá od 4. prosince 2015 do 21. února 2016 na adrese Salon d’Honneur, Entrée Square Jean Perrin, Avenue du Général Eisenhower, Paris.

Foto: Archiv firem